spot_img
spot_imgspot_img
8.7 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

AirAsia X İstanbul Uçuşları Başlıyor

Seçtiklerimiz

Düşük maliyetli uzun mesafe uzmanı AirAsia X, dünyanın yeni alanlarında büyüme sağlamak adına, bu yılın son çeyreğinden itibaren, Kuala Lumpur İstanbul ve Barcelona arasında günlük bağlantılı seferlerle ağını genişletmeyi planlıyor.
 
Bu, havayolunun Avrupa’ya yapacağı tek sefer olacağından 30 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olan sefere, bu özelliğini sembolize eden 001/002 uçuş numaraları verildi.
 
Sefer için rezervasyonlar henüz açılmadı
 
 
AirAsia X daha önce  Kuala Lumpur Paris ve Londra bağlantılı uçuş gerçekleştiriyordu;havayolu kurucusunun sosyal medyada ve röportajlarda bu rotaı canlandırmak istediğine dair açıklamaları olmuştu.
 
Bu yüzden AirAsia X ‘in Avrupa’ya dönmek için Kuala Lumpur –Istanbul – Barcelona marketini seçmiş olması şaşırtıcı bulundu. 2009 yılında Londra’nın Stansted Havalimanı’na ve 2011 yılından itibaren Gatwick Havalimanı’na yaptığı seferlerde Malezya ve İngiltere arasında, düşük maliyetleri sebebiyle yolcu trafiğinde %3’lük artış kaydetmiş olduklarından bu yeni rotada da aynı geri dönüşleri almayı umuyorlar.
 
Havayolunun iş modeli sadece noktadan-noktaya yolcu taşımanın yanı sıra, daha geniş bir trafik ağı oluşturmak ve AirAsia iştiraklerinin  Asya’da ve Avustralya içinde hatırı sayılır bir yere sahip olması. Barcelona ve İstanbul’da önemli bir düşük maliyetli havayolu olarak bulunmak, Emirates Havayolları, Etihad Airways, Türk Hava Yolları, Qatar Airways gibi  Avrupa ve Asya bayrak taşıyıcılarını sevenler için tercih sebebi olmayabilir, ama bu bağlantı, fiyat duyarlı tüketiciyi kazanmak için fırsatlar açabilir.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika