spot_img
spot_imgspot_img
32.5 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Temmuz 2024

Air India, Güney Asya’nın En Büyük Pilot Eğitim Tesisini Açıyor

Seçtiklerimiz

Air India Güney Asya’nın En Büyük Pilot Eğitim Tesisini Açıyor

Air India, Maharashtra, Güney Asya’da Amravati’de bir Uçuş Eğitim Organizasyonu (FTO) kurma planlarını duyurdu.

Bu, bir Hint havayolu tarafından işletilecek ilk FTO olacak. Tesisin, 2026’nın ilk çeyreğinde Amravati’nin Belora Havaalanı’nda faaliyete geçmesi bekleniyor.

Bu pilot eğitim tesisi, her yıl 180 ticari pilot yetiştirme kapasitesine sahip olacak. Maharashtra Havaalanı Geliştirme Şirketi (MADC) tarafından desteklenen bu girişim, Hindistan’daki pilot eğitim kapasitesini artırmayı amaçlıyor.

Air India’nın Genel Müdürü ve CEO’su Campbell Wilson, basın açıklamasında şu yorumlarda bulundu: “Amravati’deki FTO, Hint havacılığını daha öz yeterli hale getirmek ve Hindistan’daki gençlerin pilot olma hayallerini gerçekleştirmeleri için daha fazla fırsat sunmak adına önemli bir adım olacak. Bu FTO’dan mezun olacak genç pilotlar, Air India’nın dünya çapında bir havayolu olma hedefini destekleyecek.”

Tesis, eğitim için 31 tek motorlu uçak ve üç çift motorlu uçak bulunduracak. Ayrıca, 10 dönümlük bir alana yayılan bir eğitim enstitüsü, dijital sınıflar, yurtlar, dijital operasyon merkezi ve kendi bakım tesisi bulunacak.

Bu yılın başlarında, Air India, Güney Asya’nın en büyük eğitim akademisi olarak kabul edilen ve 600.000 metrekarelik bir alana yayılan Gurugram’da bir Eğitim Akademisi’nin açıldığını duyurmuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika