spot_img
spot_imgspot_img
19.7 C
İstanbul
Pazar, 25 Şubat 2024

Air France, Lufthansa ve Etihad’ın Çevresel İddiaları Yanıltıcı Bulundu, Reklamları Yasaklandı

Seçtiklerimiz

Havayolu Devleri, Çevresel Etki İddiaları Nedeniyle İngiltere’de Reklam Yasaklarıyla Karşılaştı

Air France, Lufthansa ve Etihad’ın reklamları, hava yolculuğunun çevresel etkisi konusunda müşterileri yanılttığı gerekçesiyle Birleşik Krallık reklam düzenleyicisi tarafından yasaklandı. Reklamlar, yapay zeka kullanılarak belirlenen Temmuz ayında tespit edilen üç reklamı içeriyordu ve önde gelen havayolu şirketlerinin uçuşlarının sürdürülebilir olduğunu öne sürüyordu.

Lufthansa’nın bir Google reklamı, tüketicilere havayolu şirketiyle “daha sürdürülebilir uçabileceklerini” söyledi, diğer bir Air France reklamı şirketin “çevreyi koruma konusunda taahhütte bulunduğunu” belirtti. Etihad’ın reklamı da potansiyel müşterilere “tamamen huzur verici bir deneyim” sunmayı, çevresel savunuculuklarını anlatarak tanıttı. Tüm üç reklam, yanıltıcı reklam ve çevresel iddialarla ilgili kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle tekrar görünmemek üzere yasaklandı.

Her üç durumda da, ASA reklamların çevresel iddialarını doğrulayamadığını belirtti ve İngiltere reklam kurallarının bu tür kesin iddiaların “yüksek düzeyde belgelendirme ile desteklenmesini” gerektirdiğini söyledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika