spot_img
spot_imgspot_img
27.4 C
İstanbul
Salı, 11 Haziran 2024

Air Astana FlyArystan’ı Piyasaya Sürecek

Seçtiklerimiz

Air Astana, 2019’un ilk yarısında düşük maliyetli havayolu şirketi FlyArystan’ın operasyonlarına başlayacağını duyurdu. FlyArystan, öncelikle iç hatlarda uçacak talep artarsa dış hatlara da yönelecek.
 
Air Astana, düşük maliyetli havayolu şirketi FlyArystan’ı piyasaya süreceğini açıkladı. Tamamı 180 koltuktan oluşan ekonomi sınıfıyla Airbus A320 tipi uçaklarla işletecek. Easyjet, Indigo, Cebu Pacific ve Air Asia gibi çok başarılı havayollarının örneklerini izleyerek klasik bir LCC modelini çalıştıracak.

Düşük ücretler sunacak – Air Astana’nın günümüzde sunduğunun yaklaşık yarısı – çoğunlukla iç hatlar – ancak orta vadede bölgesel uluslararası rotalara yayılması bekleniyor.

 

Başlangıçta 4 uçağı işletecek ve filosu 2022’ye kadar en az 15 uçağa yükselecek. FlyArystan, gelecek aylarda duyurulacak olan Kazakistan’daki çeşitli rota ve uçak üsleri ile faaliyet gösterecek.
 
FLYARYSTAN’IN YÖNETİM EKİBİ, AIR ASTANA’NIN SON 16 YILDIR HAVAYOLUNUN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYAN ÜST DÜZEY YEREL YÖNETİCİLERİNDEN OLUŞTURULDU. EKİP, CEBU PACIFIC VE VIRGIN BLUE’DA 15 YILDAN FAZLA KIDEMLİ LCC YÖNETİM DENEYİMİ BULUNAN İNGİLİZ-AVUSTRALYALI TIM JORDAN TARAFINDAN YÖNETİLECEK.
 
FlyArystan, Air Astana’nın hizmetlerinden çok farklı servis prosedürleri ile düşük maliyetli bir havayolu olmasına rağmen, Air Astana’nın bir bölümü olarak havayolu güvenliğinin veya güvenilirlik standartlarının bozulmayacağının altını çizmekte. Air Astana’nın tabi olduğu tüm güvenlik standartları ve düzenleyici süreçler FlyArystan’a otomatik olarak uygulanacaktır.

Son olarak, Air Astana ile aynı şekilde her zamanki gibi, proje tamamen kendi kendini finanse edecektir. FlyArystan, hissedarlardan sermaye, herhangi bir devlet sübvansiyonu veya herhangi bir dış mali destek gerektirmeyecektir.

 
Air Astana’nın Başkan ve CEO’su Peter Foster: “FlyArystan çok ciddi düşünce ve iç iş planlamasının bir sonucudur ve hızla değişen yerel ve bölgesel havayolu iş ortamının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Air Astana’nın orta ve uzun vadeli beklentileri için iyi olacak ve umuyoruz ki, Kazakistan’a seyahat eden herkese, iç ve bölgesel hatlarda önemli ölçüde daha ucuz olan uçaklardan yararlanmak çok hoş gelecek” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika