spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

AHL şikayet yönetim sistemi ISO sertifikası aldı

Seçtiklerimiz

TAV Havalimanları Holding’in iştiraki olan ve İstanbul Atatürk Havalimanı’nı işleten TAV İstanbul Terminal İşlt. A.Ş., Müşteri Memnuniyeti Yönetimi çerçevesinde verilen ISO 10002 sertifikasını almaya hak kazandı.

British Standards Institute (BSI) tarafından müşteri ilişkileri yönetimiyle ilgili yapılan değerlendirmeler sonucunda TAV İstanbul, Şikayet Yönetim Sistemi (ISO 10002:2004) sertifikasını aldı. Sertifika, İstanbul Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hat Terminalleri’ne ait otoparklar ve Genel Havacılık Terminali’ne yönelik istek ve şikayetlerin yönetimini kapsıyor.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü “ISO 10002 sertifikası İstanbul Atatürk Havalimanı’nı kullanan yolculara en yüksek kalitede hizmet sunmaya gösterdiğimiz önemin bir sonucudur. Kısa süre önce yolcuların şikâyet ve taleplerini etkin şekilde karşılayabilmek amacıyla Türkiye’de işlettiğimiz havalimanlarının çağrı merkezleri için ortak bir telefon numarasından hizmet vermeye başladık. Böylece yolcuların istek ve şikâyetlerinin daha etkin şekilde çözümlenmesi ve raporlanmasını sağladık. Hizmeti sanata dönüştürerek hava yolculuğunu bir zevk haline getirmek için 7/24 çalışıyoruz.” dedi.

TAV İstanbul, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamaya ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik yenilikçi ve öncü uygulamalarla başarı çıtasını daha da yükseğe taşımayı hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda 15 Şubat 2012’den itibaren TAV Çağrı Merkezi,  TAV Havalimanları tarafından Türkiye’de işletilen tüm havalimanları için tek ve ortak bir iletişim numarası, 444 9 TAV, üzerinden hizmet vermeye başlamıştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika