spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

AHL’de mahsur kalan dansçılar ülkelerine döndü

Seçtiklerimiz

Haluk Levent’in girişimlerinin ardından bazı iş adamlarının yardımları ve THY’nin de bilet fiyatlarında indirim yapmasının ardından 7 dansçı, THY’nin 02.05’de kalkan tarifeli seferiyle Kolombiya’ya uçtu.

 

Uçak biletlerinin temin edilmesinin ardından geçen Cumartesi günü Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nin talimatıyla bir otele yerleştirilen dansçılar, dün gece Bogota’ya gitmek üzere yeniden Atatürk Havalimanı’na geldiler. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından grup üyeleri, uçaklarına binişlerini görüntüleyerek sosyal medya hesaplarından paylaştılar.
 
HAVALİMANINDA 13 GÜN
 
Otellerde dans gösterileri yaparak para kazanmak üzere Temmuz ayında Antalya’ya gelen Kolombiyalı dans grubunun üyeleri, uçak bileti alacak paraları olmadığı için Atatürk Havalimanı’nda 13 gün mahsur kalmışlardı.
 
Müzisyen Haluk Levent’in öncülüğünde kurulan ‘AHPAB’ isimli yardımlaşma insiyatifinin el uzattığı Kolombiyalı dansçıların, ülkelerine dönebilmeleri için gerekli olan bilet paraları yardımseverlerin desteğiyle toplanmıştı.
 
Kolombiyalı dansçıları Atatürk Havalimanı’nda ziyaret eden Levent Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Kolombiya’lı dansçılar artık gülüyorlar.

Birkaç işadamı dostum el ele verdi. THY elinden ne geliyorsa indirim olarak yaptı. Emniyet her türlü misafirperverlik yaptı. @yhyustun çok çabaladı.. Ve 2 güne ülkelerine dönüyorlar. İstanbul AHBAP’larına da teşekkürler" ifadelerine yer vermişti.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika