spot_img
spot_imgspot_img
20.3 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

Aer Lingus, Yeni Uçak Mühendisleri Yetiştirmek İçin Çıraklık Programını Başlattı

Seçtiklerimiz

Aer Lingus, Uçak Mühendisliği Çıraklık Programını Başlattı

Aer Lingus, 2024 Uçak Mühendis Çıraklık Programını başlatarak 10 adayı programa davet ediyor ve çeşitli adayların katılımını teşvik etmeye odaklanıyor. Programı başarıyla tamamlayan adaylar, tam donanımlı uçak mühendisleri olacak ve Aer Lingus’ta Kalkınma ve Mühendislik ekibinin bir parçası olarak çalışma fırsatına sahip olacak, ayrıca Airbus Neo serisi dahil olmak üzere en güncel havacılık teknolojisi ve daha sürdürülebilir uçaklarda çalışma şansını yakalayacaklar. Bu geleceğe yönelik program, Aer Lingus’un gelecekteki büyümesi için yetenekli ve nitelikli mühendislere erişimini sağlamaya yardımcı oluyor.

Aer Lingus, 1962’de ilk uçak çıraklık programını geliştirmesinin ardından uzun ve gururlu bir çıraklık tarihine sahiptir. Daha yakın zamanlarda, 2011’den bu yana, Aer Lingus, çıraklık programından mezun olan ve havayoluyla çalışan 154 uçak mühendisinin kariyerini destekledi.

SOLAS (Devletin Mesleki Eğitim ve Eğitim Ajansı) ve Technological University Dublin ile işbirliği içinde yürütülen dört yıllık program, adaylara tam donanımlı Uçak Mühendisi olma fırsatı sunarken aynı zamanda saha deneyimi kazanma imkanı sağlayacak. Program, Eylül 2024’te başlayacak olup, tamamen finanse edilmiş ve ücretli bir kombinasyon programdır ve Aer Lingus’un müşteri deneyimine odaklanarak çizgi bakımına odaklanmaktadır. Eğitim başlangıçta Dublin’de gerçekleşecek, ilk yılın ardından Shannon’da zaman geçirecek ve ardından programa dönmek üzere Dublin’e geri dönecekler. Programı tamamlayan çıraklar, Aer Lingus’ta tam donanımlı uçak mühendisleri olarak çalışma fırsatına sahip olacaklar.

Aer Lingus’un Baş Teknik Sorumlusu Javier Jimenez, “Aer Lingus 2024 Uçak Mühendis Çıraklık Programı, uçak mühendisi olma arzusundaki adaylar için pratik deneyim kazanma ve tam donanımlı uçak mühendisi olma mükemmel bir fırsat sunmaktadır. İlk kariyer fırsatları sağlama konusunda zengin bir geçmişe sahibiz. Çıraklık programımız bu harika geleneği sürdürüyor ve Geliştirme ve Mühendislik ekibimizi evrimleştirmek için hayati öneme sahip ham yetenek geliştirmemize olanak tanıyor. Sadece 10 yerin bulunduğu bu programa ilgi duyan herkesi mümkün olan en kısa sürede başvurmaya davet ediyoruz” dedi.

Başarılı başvuru sahipleri güçlü teknik ve mekanik becerilerini, heveslerini, azimlerini ve programın dört yıllık süresine taahhüt etme istekliliklerini göstermelidir. Ayrıca mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalı ve bir ekip içinde etkili bir şekilde çalışma yeteneğine sahip olmalıdırlar.

Adaylar, başvurularını Aer Lingus web sitesindeki kariyer sayfası üzerinden CV başvurusu yaparak şu anda çevrimiçi olarak yapabilirler ve temel kriterlere uyuyorsa çevrimiçi bir değerlendirme ve mülakatı tamamlamak üzere davet edileceklerdir. Başvuranlar 1 Eylül 2024 tarihine kadar en az 18 yaşında olmalıdır. 2024 Programı için başvuru süreci şu anda www.aerlingus.com adresinde devam etmektedir ve 19 Mart 2024 tarihine kadar açık kalacaktır.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika