spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Adana Havalimanı yeniden uçuşlara açıldı

Seçtiklerimiz

Kahramanmaraş’ta ilk olarak sabah saatlerinde 7.7 ve son olarak öğle saatlerinde meydana gelen 7.5 büyüklüğündeki depremin ardından Adana Havalimanı da ikinci bir karara kadar uçuşlara kapatılmıştı.

Seferler, yapılan kontrollerin ardından yeniden açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin ardından gerçekleştirilen çalışmalara ve bazı havalimanlarının son durumuna ilişkin açıklama yapıldı.

AA’da yer alan açıklamada, deprem bölgesindeki vatandaşların barınma ve ısınma ihtiyaçlarında kullanılmak üzere, ilk etapta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından toplam 820 kişi kapasiteli pulman, kuşetli, yemekli ve jeneratör vagonundan oluşan 14 yolcu vagonunun AFAD Başkanlığına tahsis edildiğine işaret edildi.

Deprem nedeniyle Adana Havalimanı’nın trafiğe kapandığına ilişkin haberlerin gerçek dışı olduğu belirtilen açıklamada, “Havalimanımız hava trafiğine açıktır.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde saat 13.24’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremde Malatya Havalimanı terminal binamızda da hasar meydana gelmiştir. Malatya Havalimanı sivil uçuşlara kapalı, acil uçuşlara açıktır” bilgisi paylaşıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika