spot_img
spot_imgspot_img
19.7 C
İstanbul
Pazar, 25 Şubat 2024

ABD Somaliyi İnsansız Uçakla Vurdu: 17 Ölü

Seçtiklerimiz

ABD Salı günü, Somali’nin güneyindeki Dhobley kasabasına yakın sivil bir yerleşim alanını vurdu.Hayatını kaybedenlerin arasında Şebab militanlarının olup olmadığı konusunda bir bilgi yok.Somali, ABD’nin insansız uçak saldırısı düzenlediği ülkelerden birisi.
ABD bu uçakları Afganistan, Pakistan, Libya, Irak ve Yemen’de de kullanıyor.ABD militanları hedef aldığını iddia etse de sebep olduğu sivil kayıpları nedeniyle sıkça eleştiri alıyor.
 
 VEZİRİSTAN’DAKİ SALDIRININ BİLANÇOSU AĞIRLAŞIYOR
 
Amerikan insansız uçaklarının, Pakistan’ın Afganistan sınırındaki Güney Veziristan’da dün düzenlediği füze saldırısında ölenlerin sayısı 18’e yükseldi.Amerikan basınına göre insansız uçaklar tarafından vurulan bölge yabancı savaşçıların eğitildiği bir kamp olarak kullanılıyordu. Pakistan istihbaratı ICI mensubu bir istihbaratçı, sabahın erken saatlerinde Güney Veziristan’ın Sararogha bölgesinde bulunan Bobar köyündeki bir hedefe iki Amerikan insansız uçağından atılan dört füzenin 18 kişiyi öldürdüğünü söyledi.
 
Yetkili, bölgenin Taliban ve El Kaide militanlarının yuvalandığı yerlerin başında geldiği iddiasında bulundu ve saldırıda ölenlerin kimliklerinin henüz belirlenemediğini bildirdi.
 
ABD’nin Kuzey Veziristan bölgesine düzenlediği dünkü füze saldırısında da altı kişi ölmüştü.Bilindiği üzere ABD insansız uçakları herhangi bir engelleme ile karşılaşmaksızın Pakistan – Afganistan sınırındaki Veziristan bölgesini sık sık vuruyor
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika