spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

A380 için altı uçaklık yer ayrıldı

Seçtiklerimiz

 

       

Satış fiyatı 230 milyon dolar olan A380, daha önce geldiği gibi boş ve az yakıt ile havalimanına iniş yapacak. Fuarın genel koordinatörü olan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Başmüdürü Celal Özuğur, gazetecilere fuar alanındaki çalışmaları gösterdi. Başmüdür Özuğur, çalışmaların 24 saat esasına göre sorunsuz şekilde sürdürüldüğünü fuarın 29 Eylül’de gezilebilecek hale geleceğini söyledi. A 380 için aprondaki mevcut park alanlarının bazılarının değiştirildiğini anlatan Özuğur, "Dev uçuk sadece fuar için özel izinlerle boş ve az yatık ile gelecek. Bunun dışında uçağın rutin gelişleri olmayacak.

       

Geliş prosedürlerinin çoğu tamamlandı, herhangi bir sıkıntı yok. Yüzde 99 gelecek." dedi. Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın da, Türkiye’nin havacılıkta belli bir yere geldiğini söyledi. Aydın, özellikle THY’nin başarısının herkesin gurur kaynağı olduğundan söz ederek, "Fuarın yapılması da ayrı bir gurur kaynağımız. Genel koordinatör olarak fuarımızı kazasız belasız açacağız." diye konuştu.

       

AİREX’İN ÖNEMİ ARTIYOR

       

Katılımcı sivil uçak sayısı bakımından dünyanın en önemli fuarlarını geçen Airex’te; 40’ın üzerinde özel iş jeti, bölgesel ve uzun menzilli yolcu uçakları ve yeni nesil sportif hava araçları ziyaretçilerle buluşacak. Havacılık fuarına 30 ülkeden 170 kadar firma katılacağı bildirildi. İlk kez 1996 yılında düzenlenen ve iki yılda bir aynı yerde yapılan Airex İstanbul, ‘sivil havacılık ve havalimanları" endüstrilerini kapsama özelliği ile dünyada tek fuar olma özelliğini taşıyor.
         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika