spot_img
spot_imgspot_img
18.2 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

40 Euro ekstra masraf

Seçtiklerimiz

Havayolu Şirketlerinin Kárlılıklarını Artırma Çabası Sürekli Yeni Servis ve Hizmet Ücretlerinin Ortaya Çıkmasına Yol Açıyor.

 

 

HAVAYOLU şirketlerinin kárlılıklarını artırma çabası sürekli yeni servis ve hizmet ücretlerinin ortaya çıkmasına yol açıyor.

Fransız Havayolları Air France, son olarak uzun bacaklı müşterilerinden uçuş sırasında daha rahat edebilecekleri bir koltuk istemeleri durumunda, 40 Euro ekstra ücret talep edecek. Hemen önünde yeni koltuk bulunmayan bu özel koltuklar, uçaklarda çoğunlukla ilk sıralarda ve acil çıkış (exit) kapılarının hemen yanında yer alıyor. Bacak mesafesi daha uzun olan bu koltuklarda seyahat etmek için eskiden sadece ricada bulunan yolcuların, bundan böyle parayı da gözden çıkarması gerekiyor.

 Şirketin Gold ve Platinum uçuş sadakat kartına sahip olan yolculardan ise bu koltuklar için ek ücret talep edilmeyeceği belirtiliyor. Şu anda Fransa ile Kanada ve Amerika arası uçuşlar için alınan bu ücret uygulamasının, kısa sürede diğer havayolu şirketlerine de yayılması bekleniyor

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika