spot_img
spot_imgspot_img
19.5 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

3 Havayolu şirketi ‘Kara liste’ye alınabilir

Seçtiklerimiz

Avrupa Birliği sınırları içinde iniş ve kalkışları yasaklanan havayollarının isimlerini “kara liste” olarak yayınlıyor. AB, bu kez iki Alman ve İspanyol havayolunu güvenlik sorunlarını çözmesi için uyardı.

 

AFP haber ajansının yayınladığı habere göre Alman Bin Air ve ACH Hamburg, ile İspanyol Flightline adlı havayollarının güvenlik sorunlarını derhal halletmeleri istendi. Havayolları sorunlarını çözemezse, AB sınırları içerisinde iniş ve kalkışları yasaklanan toplam 269 havayolunun bulunduğu kara listeye girecekler.

 

Son yayınlanan kara listeye yeni alınan havayolları arasında Air Madagascar bulunuyor. Daha önce iki Boeing 767 ile Paris ve Marsilya’ya sefer yapan havayolunun AB´deki havalimanlarına iniş ve kalkış yapması yasaklandı. AB ayrıca Mozambik´e ait olan bütün havayollarını kara listesine aldı.

 

Bu arada daha önce kara listeye alınan dört Endonezyalı havayolu, Cardig Air, Republic Express, Asia Link ve Air Maleo güvenlik sorunlarını çözünce listeden çıkarıldı. Ayrıca Ukraynalı UMAir de listeden çıkartıldı.

 

Halen AB´de iniş ve kalkışları yasak olan toplam 269 uçak şirketi, şu ülkelere ait bulunuyor: Afganistan, Angola, Benin, Kongo, Djibouti, Guinea, Gabun, Endonezya, Kazakistan, Kırgızstan, Liberia, Moretanya, Mozambik, Filipinler, Sierra Leone, Sao Tome ve Príncipe, Sudan, Swaziland ve Zambia.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika