spot_img
spot_imgspot_img
21.5 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

23 Dönem Toplu İş Sözleşmesi 2. Oturum Yapıldı

Seçtiklerimiz

Hava-İş sendikası bir önceki oturumda işverence sendikaya verilen şartlı ücret tekliflerini üyeleri kurulları ile değerlendiridiğini ve kabul etmediğini işverene bildirdi.

Sendika yetkilileri görüşmelerinin tüm toplu iş sözleşmesi maddeleri üzerinden, ön şart getirilmeden yapılmasını, Hava-İş sendikasının ücret, çalışma koşulları, sosyal hakları ve idari maddeleri bir bütün olarak değerlendirdiğini belirterek işverence sürdürülen yaklaşımla çözüm yollarının tıkanmaya gideceğini ve sonuç alınamayacağını belirtti.

Hava-İş sendikası, toplantıda THY A.O’nun personelin gösterdiği özveri ve verimlilik ile Avrupa 1. si dünya 9.’su olduğunu, THY’nin personel giderleri yönünden küresel rekabet ortamında en avantajlı şirket olduğunu, işverenin tüm baskı, işten çıkarma ve kötü yönetim yaklaşımlarının oluşturduğu olumsuzluklara rağmen personelin bu başarısının işverence takdir görmediğini vurgulayarak işverenin bu yanlış tutumundan vazgeçmesini istedi.

Bu yanlış yönetim tarzının işçiler üzerinde oluşturduğu baskıların uçuş emniyetini risk edecek boyutlarda olduğu, toplu iş sözleşmesinde işverenin uzlaşmaz tutumundan doğacak olumsuzlukların bu riskleri daha da üst boyutlara taşıyacağını belirterek, toplu iş sözleşmesinin doğası gereği tüm sendika teklifleri üzerinden sorunların tartışılması için işveren yöneticilerine yeni bir değerlendirme yapmaları için çağrıda bulundu.

Toplu iş sözleşmesinin 3. oturumu 15 Şubat 2012 saat 14.00’de THY Genel Müdürlüğünde yapılacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika