AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

THY'den gençlere yönelik istihdam atağı

THY'den gençlere yönelik istihdam atağı

Türk Hava Yolları(THY) gençlere yönelik iki alım ilanı yayınladı. İlanlara başvurular başlarken, 'AIRSTARTER' adını verdiği program kapsamında THY'nin çeşitli birimlerinde çalıştırılmak üzere verdiği ilanlar 1 Mart 2020 tarihine kadar yayında kalacak.

» Kariyer | 14 Şubat 2020 Cuma • Air News Times
Türk Hava Yolları'nın(THY) büyüyen filosuna paralel olarak çalışan sayısı da hızla artıyor.  Bugün 354 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 270 uluslararası olmak üzere dünyanın 127 ülkesindeki 319 noktaya uçan THY'nin gençlere yönelik yayınladığı iki ilana başvurular başlarken, ilanların detayları şöyle duluruldu: 
 
ARANAN GENEL KRİTERLER ŞÖYLE;
 
"T.C. vatandaşı olmak
 
Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
 
01.01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak
 
En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3.sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek
 
(Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenimine devam eden ve yazılım alanında uzmanlaşmak isteyen adaylarımız AIRSTARTER BT ilanımıza başvurabilir.)
 
100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek
 
İstanbul ve Ankara’daki ofislerde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, haftada en fazla 30 saat çalışabilmek
 
İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olmak)"
 
 
ÇALIŞMA DÖNEMİ ŞÖYLE DUYURULDU
 
"AIRSTARTER Programı kapsamında istihdam edilen kişilere 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 4. sınıfta eğitimlerine devam ederken kısmi süreli olarak çalışma fırsatı sunulacaktır.

Süreci başarıyla tamamlayarak kısmi süreli istihdam edilen kişilerin Temmuz 2021 tarihinde mezun olmaları gerekmektedir. Yeni mezun ihtiyacı kapsamında, kısmi süreli çalışma sürecini başarıyla tamamlayan kişilerin süreç sonunda tam zamanlı istihdamı da değerlendirilecektir."
 
ARANAN NİTELİKLER 

"Problem çözme yeteneği gelişmiş ve sonuç odaklı çalışan
 
Ekip çalışmasına yatkın
 
Proaktif ve analitik düşünce yeteneğine sahip 
 
Araştırmaya ve öğrenmeye açık 
 
Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek
 
MS Office araçlarını iyi seviyede bilen part-time çalışma arkadaşları arıyoruz."
 
ÇALIŞMA ALANLARI NERELER OLACAK
 
Türk Hava Yolları, kariyerine başlamak isteyenlere AIRSTARTER Programı ile birbirinden farklı alanlarda Part-Time çalışma imkânları sunacağını duyurdu. 
 
AIRSTARTER Programı ile Part-Time çalışabilecek  başkanlıklar şöyle 
 
İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri
 
İstihdam Başkanlığı
 
Eğitim Başkanlığı
 
Personel Yönetimi Başkanlığı
 
Sosyal ve İdari İşler Başkanlığı
 
Uçuş Eğitim Başkanlığı 
 
Kalite & Teknik
 
Kalite Güvence Başkanlığı 
 
Teknik Başkanlık 
 
Mali 
 
Finans Başkanlığı
 
Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı
 
Genel Satınalma Başkanlığı
 
Operasyon 
 
Entegre Operasyon ve Kontrol Başkanlığı 
 
Güvenlik Başkanlığı
 
Kurumsal Emniyet Başkanlığı
 
Yer İşletme Başkanlığı
 
Uçuş İşletme Başkanlığı
 
Planlama 
 
Ekip Planlama Başkanlığı 
 
Gelir Yönetim Başkanlığı 
 
İkram ve Uçak İçi Ürünler Başkanlığı 
 
Üretim Planlama Başkanlığı 
 
Pazarlama & Satış
 
Kurumsal İletişim Başkanlığı
 
Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı
 
Pazarlama Başkanlığı
 
Satış Başkanlığı
 
Turkish Cargo 
 
Kargo Operasyon Başkanlığı 
 
Kargo Pazarlama Başkanlığı 
 
Kargo Satış Başkanlığı
 
Kargo İş Geliştirme ve Organizasyon Başkanlığı
 
Yatırım & Anlaşmalar
 
Kurumsal İnovasyon ve Projeler Başkanlığı
 
Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanlığı 
 
Yatırım Yönetimi Başkanlığı 
 
BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL
 
"Kriterleri taşıyan adayların, ilana kurumsal web sitemiz üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayan adayların ve kurumsal web sitesi başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. 
 
 İlan 01.03.2020 tarihine kadar yayında kalacaktır. 
 
Sınıf şartını belgeleyebilmek için, “Eğitim Bilgilerim” kısmında “Lisans” sekmesinde yer alan “Dosya Seç” butonundan “Öğrenci Belgesi” yüklenmesi zorunludur.
 
Genel not ortalaması şartını belgeleyebilmek için, “Ana Sayfam” kısmında yer alan “Özgeçmiş Eklentileri” kısmından “Öğrenci Not Dökümü” yüklenmesi zorunludur.
 
 Belge kontrolünden sonra ilan kriterlerini sağlayan adaylar "Sözel/Sayısal Yetenek ve İngilizce" yazılı sınavına davet edilecektir. Sınavda başarılı olan adaylar "kişilik envanteri, grup değerlendirmeleri ve birebir mülakat" süreçlerine davet edilecektir.
 
Çalışma yeri İstanbul ve Ankara olup İstanbul'da çalışacak kişilerin İstanbul ve çevresinde; Ankara'da çalışacak kişilerin ise, Ankara ve çevresinde öğrenim görüyor olması tercih edilecektir.

Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecek ve kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir. Süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak, işe başlangıç belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır."
 
AIRSTARTER 2020 (BİLGİ TEKNOLOJİLERİ) İLANI
 
Genel Kriterler 
 
"T.C. vatandaşı olmak
 
Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
 
01.01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak 
 
En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin uzmanlaşmak istenen role göre ilgili bölümlerinde 3.sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek (Bilgi Teknolojileri alanı Yazılım ve Altyapı-Operasyon rolleri dışında çalışmak isteyen adaylarımız AIRSTARTER ilanımıza başvurabilir. Yazılım ve Altyapı-Operasyon rolleri sadece aşağıda belirtilen bölümlerden başvuru almaktadır. )"
 
YAZILIM ROLÜ İÇİN;
 
"Nesne Yönelimli Programlama (Object Oriented Programming) modeli, Java, IOS  ve Android programlama dillerinin herhangi birinde bilgi sahibi ve yazılım alanında kariyer hedeflemek, Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümü okuyor olmak şartı aranmaktadır. 
 
Altyapı-Operasyon rolü için; Veritabanı Yönetimi, Uygulama Sunucusu ve Orta Katman Yönetimi, İşletim Sistemi, Network, Sistem Güvenliği, Sistem İzleme ve Operasyon, Microsoft sistemleri, Exchange, Active Directory, Domain Yönetimi, E-posta Arşivleme, BT Servis Yönetimi ve BT Süreç (ITIL, Prince2, vb.) vb. alanlarda kariyer hedeflemek,Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri bölümleri, Bilgisayar, Elektrik/Elektronik, Makine, Endüstri, Matematik, Yazılım Mühendisliklerinde okuyor olmak şartı aranmaktadır."
 
100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek
 
İstanbul’daki ofislerde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, haftada en fazla 30 saat çalışabilmek 
 
İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olmak). 
 
Tercih ettiği rolde istenen bölüm kriterini sağlayamayan adaylarımızın başvurusu kabul edilmeyecektir.
 
ÇALIŞMA DÖNEMİ   
 
"AIRSTARTER BT Programı kapsamında istihdam edilen kişilere 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde, 4. Sınıfta eğitimlerine devam ederken kısmi zamanlı olarak çalışma fırsatı sunulacaktır. Süreci başarıyla tamamlayarak istihdam edilen kişilerin Temmuz 2021 tarihinde mezun olmaları gerekmektedir. Yeni mezun ihtiyacı kapsamında, kısmi süreli çalışma sürecini başarıyla tamamlayan kişilerin süreç sonunda tam zamanlı istihdamı da değerlendirilecektir. "
 
ARANAN NİTELİKLER 
 
"Bilişim alanına ilgi duyan 
 
Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden 
 
Problem çözme yeteneği gelişmiş ve sonuç odaklı çalışan 
 
Ekip çalışmasına yatkın 
 
Proaktif ve analitik düşünce yeteneğine sahip 
 
 Araştırmaya ve öğrenmeye açık 
 
Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek 
 
Raporlama ve dokümantasyona önem veren 
 
MS Office araçlarını iyi seviyede bilen part-time çalışma arkadaşları arıyoruz."
 
NEREDE ÇALIŞABİLECEKLER
 
Türk Hava Yolları, kariyerine başlamak isteyenlere AIRSTARTER BT Programı ile Genel Müdür (Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri) Yardımcılığında Part-Time çalışma imkanı sunacağını duyurdu.  AIRSTARTER BT Programı ile Part-Time çalışabileceğin başkanlıklar;
 
Genel Müdür (Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri) Yardımcılığı
 
Altyapı ve Operasyon Başkanlığı
 
BT Strateji ve Yönetişim Başkanlığı
 
Dijital İnovasyon ve Analitik Çözümler Başkanlığı
 
Kurumsal ve Operasyonel Çözümler Başkanlığı
 
 Müşteri Çözümleri Başkanlığı
 
 
BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOLLAR 

"Şartları taşıyan adayların, ilana kurumsal web sitemiz üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve kurumsal web sitesi başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. 
 
İlan 01.03.2020 tarihine kadar yayında kalacaktır. Sınıf şartını belgeleyebilmek için, “Eğitim Bilgilerim” kısmında “Lisans” alanında yer alan “Dosya Seç” sekmesinden “Öğrenci Belgesi” yüklenmesi zorunludur. Genel not ortalaması şartını belgeleyebilmek için, “Ana Sayfam” kısmında yer alan “Özgeçmiş Eklentileri” sekmesinden “Öğrenci Not Dökümü” yüklenmesi zorunludur.
 
 
Belge kontrolünden sonra ilan kriterlerini sağlayan adayların tümü Sözel/Sayısal Yetenek ve İngilizce yazılı sınavına davet edilecektir. Sınavda başarılı olan adaylar; kişilik envanteri, grup değerlendirmeleri ve birebir mülakat süreçlerine davet edilecektir.Çalışma yeri İstanbul olup İstanbul'da çalışacak kişilerin İstanbul ve çevresinde okuyor olması tercih sebebidir.
 
Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluklarını belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgelerini hazırlamaları istenecek ve adayların istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır."
ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
IDC'den TAV Technologies'e ödül
IDC'den TAV Technologies'e ödül
TAV Technologies, IDC CIO Zirvesi'nde Dijital Havalimanı Platformu (Digital
Aksungur tam yüklü mühimmatla 28 saat uçtu
Aksungur tam yüklü mühimmatla 28 saat uçtu
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından tasarlanan ve üretilen in
İstanbul Havalimanı'nda yenilikçi görsel tasarım
İstanbul Havalimanı'nda yenilikçi görsel tasarım
İstanbul Havalimanı, adını aldığı İstanbul'un eşsiz güzelliklerini yenilikç
'Cezeri' ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı
'Cezeri' ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı
Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan a
İSG'nin Duty Free İşletmesi Dünya Lideri Dufry'nin
İSG'nin Duty Free İşletmesi Dünya Lideri Dufry'nin
İstanbul'un şehir havalimanı ve aynı zamanda dünyaya açılan kapısı olan İst
SunExpress mobil uygulaması ile kolay rezervasyon
SunExpress mobil uygulaması ile kolay rezervasyon
SunExpress, güncellenen hızlı ve kullanımı kolay mobil uygulaması ile pande
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil taburcu edildi
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil taburcu edildi
Corona virüs nedeniyle hastaneye yatırılan ve yoğun bakım ünitesinde entübe
Corendon yaz 2021 etnik uçuş programını açıkladı
Corendon yaz 2021 etnik uçuş programını açıkladı
Corendon Airlines, yaz 2021 sezonunun etnik uçuş programını açıkladı. Pande
THY ve PIA arasında işbirliği imzalandı
THY ve PIA arasında işbirliği imzalandı
THY Başkanı İlker Aycı, PIA Ceo'su Arshad Mailik ve PIA'nin Türkiye'de tems
İstanbul'dan bu yaz 7.5 milyon yolcu uçtu
İstanbul'dan bu yaz 7.5 milyon yolcu uçtu
İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'ndan yaz dönem
Kuveyt Havayolları İSG seferlerine başlayacak
Kuveyt Havayolları İSG seferlerine başlayacak
Kuveyt'in ulusal hava yolu şirketi Kuveyt Havayolları, 28 Eylül'den itibare
TUSAŞ'tan çocuklara yeni kitap
TUSAŞ'tan çocuklara yeni kitap
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yayımladığı kitaplarla çocukların t
Pegasus'un Karaçi seferleri başlıyor
Pegasus'un Karaçi seferleri başlıyor
Pegasus Hava Yolları, yeni başlatacağı İstanbul Sabiha Gökçen-Karaçi uçuşla
Stevie Ödülleri'nde, TUSAŞ, 3 ödüle layık görüldü
Stevie Ödülleri'nde, TUSAŞ, 3 ödüle layık görüldü
Uluslararası ödüllendirme kuruluşlarından The International Business Award
Türkiye'nin yerli savaş uçağı için Rusya'dan teklif
Türkiye'nin yerli savaş uçağı için Rusya'dan teklif
Rus devlet sanayi şirketi Rostech çatısı altında faaliyet gösteren gaz türb
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Talip KISLAKÇI
   8 Mart 2020 Pazar
       Selman TENGÜZ
   7 Mayıs 2020 Perşembe
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times