spot_img
spot_imgspot_img
17.9 C
İstanbul
Cumartesi, 3 Haziran 2023

Zehir tacirleri bu kez drone kullandı!

Seçtiklerimiz

Türkiye’ye uyuşturucu sokmak için bin bir türlü yola başvuran uyuşturucu satıcılarının yeni yöntemleri, pes artık dedirtti. Daha önce Cessna tipi uçakla Bulgaristan’dan Kırklareli sınırlarına uyuşturucu atan baronlar bu kez drone kullandı.

Geçen yıl Bulgaristan’dan Edirne sınırına gönderilen uyuşturucu taşıyan bir drone’un ele geçirildiği ortaya çıktı

Dünyanın en büyük uyuşturucu baronu Kolombiyalı Pablo Escobar’ın yıllar önce kullanılan inanılmaz yöntemleri, halen bazı baronlar tarafından uygulanıyor.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun özel haberine göre, Kırklareli’nde geçen ay düzenlenen bir operasyonda Escobar’ın inanılmaz yöntemi ortaya çıkmıştı. Uyuşturucu baronları Bulgaristan’dan Türkiye’ye uyuşturucu sokmak için Escobar’ın kullandığı planör uçak yöntemini kullanmışlardı.

DRONE BİLE KULLANILMIŞ

Bu yöntem yani küçük uçakla sevkiyat Türkiye’de ilk olarak geçen yıl Kırklareli’nde kullanılmıştı. Uyuşturucu satıcıları Bulgaristan’dan havalanan planör uçakla Kırklareli sınırına 103 kilo uyuşturucu maddeyi havadan atmıştı.

Kırklareli İl Alay Komutanlığı ekipleri istihbarat çalışmaları sonucu bu çeteyi çökertti. Deşifre olan bu yöntemin ardından uyuşturucu satıcıları drone ile uyuşturucu sevkiyatını denemeye kalktığı ortaya çıktı.

İL SINIRINDA YERE ÇAKILDI

İddialara göre, uyuşturucu satıcıları Bulgaristan’dan Türkiye’ye uyuşturucu sokmak için geçen yıl ilk kez drone da kullandığı belirlendi. Uyuşturucu tacirleri 20 kiloya yakın uyuşturucu bağladıkları drone’u Bulgaristan sınırından havalandırarak Türkiye sınırına sokmak istedi. Havalanan drone, uyuşturucu satıcıların belirlediği noktaya düşmedi. Edirne il sınırında yere düşen drone’u gören bir vatandaş olayı hemen kolluk kuvvetlerine bildirdi.

ÇALIŞMA YAPILDI

Uyuşturucu satıcılarına amansız mücadele eden kolluk kuvvetleri hemen çalışma başlattı. Geçen yıl içinde gerçekleşen bu çalışmalarda kolluk kuvvetleri uyuşturucu ile bağlantılı olduğu düşünülen 4 kişiye operasyon düzenledi. Olayla ilgili 4 kişi tutuklandı. Olayla ilgili detaylı çalışmaların yapıldığı belirtiliyor.

- Turkish Aerospace -spot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika