spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

Yenişehir Havaalanı’na TÜRSAB desteği

Seçtiklerimiz

TÜRSAB Başkanı Akkuş, "Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi maçları için Yenişehir Havaalanı’nı etkin kullanacağız" dedi.

       

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi maçları için Yenişehir Havaalanı’nı aktif biçimde kullanmayı planladıklarını söyledi.

       

Mehmet Akkuş, bu hafta büyük İstanbul firmaları ile görüşmeler gerçekleştireceklerini söyleyerek, Bursalılar için ekonomik ve farklı alternatifler sunacaklarını belirtti.

       

İskoçya’da gerçekleştirilecek karşılaşma için Yenişehir kalkış ve inişli programlar gerçekleştirmek istediklerini de ifade eden Akkuş, “Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi maçları Bursa için pek çok yönden büyük fayda sağlayacak. Örneğin biz programlarımızı Yenişehir havaalanı kalkış ve inişli oluşturacağız. Yenişehir Havalanı’nın hareketlenmesi için bu programların büyük katkısı olacağına inanıyorum” dedi.

       

ÜLKELER ARASINDA TURİZM KÖPRÜSÜ KURULACAK

       

Mehmet Akkuş, spor müsabakalarının direkt olarak turizm ile bağlantılı olduğunu ve özellikle kongre turizmi yapan acentalara büyük bir hareketlilik getirerek ivme kazandırdığının altını çizerek, bu sayede Bursaspor’un İskoçya, İspanya ve İngiltere deplasmanlarının kentimiz için çok önemli olduğunu söyledi.

       

Bursaspor’un yapacağı karşılaşmaların Bursa için 1 milyar dolarlık bir reklama eşdeğer olduğunu hatırlatan Başkan Akkuş, “Bursamız’ın markaları, büyük firmaları bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Mutlaka kendi reklam çalışmalarını gerçekleştirmeli. Ayrıca bu futbol müsabakaları ülkeler arasında da birer turizm köprüsü kuracaktır” dedi.

       

İNGİLTERE TOPLU VİZE VERMİYOR

       

İskoçya’daki G. Rangers Bursaspor karşılaşmasını izleyebilmek için en önemli unsurun vize olduğunu da sözlerine ekleyen TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, İngiltere’nin toplu vize vermediğini ifade etti.

       

Vizelerin kişisel olarak alındığını söyleyen Akkuş, “İngiltere acentalara toplu vize vermiyor. Vizeler kişisel olarak alınıyor. Ancak bu aşamada bizlerde devlet büyüklerimizle görüşüp gerekli girişimlerimizi yapacağız. Ben bu problemin çözüleceğine inanıyorum. Çünkü bu paket programlar, bir veya iki gün konaklamalı spor karşılaşması turları. O nedenle bu sorunun en kısa zamanda çözüleceğine inanıyorum” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika