spot_img
spot_imgspot_img
19.9 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Yemen Airways, ilk airbus A320’sini teslim aldı

Seçtiklerimiz

Merkezi Sanaa’da olan Yemen’in resmi havayolu olan Yemenia, tüm takımını tek yollu A320 ailesiyle değiştirme ve havayolunu tamamen Airbus işletimcisi yapma planının bir parçası olarak ilk Airbus uçağını teslim aldı.

Uçak, 2010 Ocak ayında siparişi verilen 10 tane A320 Ailesinin birincisi ve IAE motorlarıyla donatılmış durumda.

Uçakta iki sınıf bulunuyor (12 business ve 138 economy) ve Gulf States, Orta Doğu, Afrika, Hindistan ve Kuzey Avrupa güzergahlarındaki bölgesel ve uluslar arası servislerde kullanılacak ve Yemen’deki ekonomik büyümeyi canlandırmaya yardımcı olacak.

Airbus uçakları, işletimsel esneklik ve önemli ücret tasarrufu sağlayarak, havayollarının aynı pilot, kabin takımını ve bakım mühendisleri kullanmasına olanak sağlayarak, tek bir kokpiti ve işletimsel özellikleri paylaşıyor.

A318, A319, A320 ve A321’i içeren A320 Ailesi, tek yollu uçak ailesinin temel ölçütü olarak kabul ediliyor. 7,000’den fazla Airbus A320 uçağı satıldı ve 4,600’den fazlası dünya genelinde 330 müşteri ve işletimciye teslim edildi, bu da uçağı şu ana kadar dünyanın en iyi satan ticari jet uçağı yapıyor.

Kanıtlanmış güvenilirliği ve uzatılmış servis zamanlarıyla, A320 Ailesi tek yollu uçakların arasındaki en düşük işletim masrafına sahip olan uçak. Eşsiz olarak, dünya çapında standart geniş gövdeli sistemle uyumlu olma özelliği gösteren bir kargo sistemi sunuyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika