spot_img
spot_imgspot_img
19.5 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Yamaç paraşütçülerinin yeni gözdesi Davraz

Seçtiklerimiz

AKDENİZ’İN incisi Davraz Kayak Merkezi’nde yamaç paraşütçüleri atlayış gerçekleştirdi.

FLY Isparta Yamaç Paraşütü Derneği üyesi paraşütçüler Davraz Kayak Merkezi’nin ikinci etabından tesisler bölgesine doğru atlayış yaptı. Paraşütçüler karlı zirve ve muhteşem Eğirdir Gölü manzarasında gökyüzünde süzüldü.

Dernek Başkanı Gökhan Bitiktaş, “Dernek olarak yıllardır ülkenin birçok yerinde uçuşlar gerçekleştirdik. Fakat Isparta’mızın Davraz’ını ve Eğirdir’ini hiçbir yerde bulamadık. Kayak yaparken veya yamaç paraşütü uçuşu yaparken Eğirdir Gölü’nü seyretmek çok ayrı bir zevk.

Yılın 12 ayı uçuş veren Isparta’mızda yamaç paraşütü sporunu daha ileriye götürmek için Sayın Valimiz ile burada buluştuk. Kendisi uçuşlarımızı seyretti.

Isparta’mızın yamaç paraşütü turizmi ve yamaç paraşütü eğitim bölgesi olması için her türlü desteği vereceğini söyledi. Yeni sezonda da Davraz’da ve Eğirdir’de uçuşlarımıza devam edip gökyüzünü renkli bir tabloya çevireceğiz” dedi.

Davraz Kayak Merkezi kış sporlarının yanı sıra her mevsim farklı branşlarda Spor yapmaya oldukça müsait. Son yıllarda yapılan yatırımlarla çehresi değişen ve modern bir görünüme kavuşan Davraz’da turizmi 12 aya yayma hedefiyle çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Davraz Kayak Merkezi’ndi takım sporları ve bireysel antrenmanlar için birçok imkan da bulunuyor. Merkezde yeni yapılan spor salonunun yanı sıra 4 de çim saha yer alıyor. Sporcuların yüksek irtifa kamp ihtiyacı için her türlü imkanın bulunduğu merkez adrenalin sporları için de eşsiz bir coğrafyaya sahip.

Öte yandan Davraz Kayak Merkezi’nde yapılan çalışmaları sık sık denetleyen Vali Ömer Seymenoğlu, merkezin sezon açılışı için düzenlenen etkinliğe katılarak dua etti.

Merkez personeline kışlık çalışma kıyafeti de dağıtan Vali Seymenoğlu sezonun hayırlı olsun temennisinde bulundu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika