spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

Venezuela’ya inen Rus uçağı tartışma yarattı!

Seçtiklerimiz

Rusya’ya ait bir yolcu uçağının Moskova’dan Venezuela’ya doğrudan uçuş yapıp havalimanında bekletilmesi yine spekülasyonlara yol açtı.
 
Norwind Havayolları’na ait 400 yolcu kapasiteli Boeing 777 tipi uçağın, bu rotada bir sefer olmamasına rağmen başkent Caracas’a uçmasıyla ilgili sosyal medyada çok sayıda teori üretildi.
 
Bazıları, uçağın Rusya’nın desteklediği Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu almak için gönderilmiş olabileceğini söylerken bazıları ise altın kaçırmak için kullanılabileceğini öne sürdü.
 
Spekülasyonlardan öteye geçmeyen iddialar ve olağandışı seferle ilgili Norwind Havayolları’ndan ya da Venezuela hükümetinden bir açıklama gelmedi.
 
Kamuya açık verilere göre söz konusu seferin ilk kez yapıldığı anlaşıldı. Rusya merkezli havayolu şirketlerinin Moskova-Caracas için doğrudan seferleri bulunmuyor.
 
Geçtiğimiz hafta da Gulfstream G550 tipi bir uçağın önce 22 Ocak’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkarak Moskova’nın Vnukovo havalimanına indiği, 23 Ocak’ta da Moskova’dan kalkarak Venezuela’nın Uluslarası Simon Bolivar havalimanına gittiği anlaşılmıştı.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika