spot_img
spot_imgspot_img
27.2 C
İstanbul
Salı, 25 Haziran 2024

Unakıtan, Tedavi İçin ABD’ye Gitti

Seçtiklerimiz

Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde rahatsızlığı nedeniyle tedavi altındayken önceki gün taburcu edilen Bakan Unakıtan, Ankara’dan THY’nin tarifeli uçağıyla İstanbul’a geldi.

Atatürk Havalimanı VIP salonunda New York’a gitmek için uçuş saatini bekleyen Unakıtan’a eşi Ahsen Unakıtan ile kızı ve oğlu da eşlik etti.

Bakan Unakıtan, uçağının kalkış saati geldiğinde VIP salonundan ayrılırken Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ”Amerika’ya tedavi maksatlı gidiyoruz. Bakalım oraya gidince ne olacak. Stent mi olur, by-pass mı olur orada belli olacak. Ona göre de tedavimizi yaptırıp geleceğiz inşallah” diye konuştu.

Unakıtan, ameliyatının hangi kentte olacağı sorusuna, Cleveland’da olacağını belirtti.

Ameliyat gününe ilişkin bir soruya da Unakıtan, ”Bilmiyorum. Oraya gidip bir bakalım. Orada karar verilecek” yanıtını verdi.

Unakıtan, ABD’ye eşi kızı ve oğluyla birlikte gittiğini belirtti.

Uçağa gitmek üzere VIP salonundan ayrılırken el sallayan Unakıtan, ”Gördüğünüz gibi sağlığım gayet iyi. Lüzumsuz yere haberler yapılmasın. Herkese selam” dedi.

Unakıtan, AA muhabirine, ”Görüyorsun sen de şahit ol” diyerek VIP’ten ayrıldı.

Bakan Unakıtan ve aile bireyleri daha sonra THY’nin tarifeli uçağıyla saat 11.45’te New York’a hareket etti.

Unakıtan’ı Atatürk Havalimanı VIP salonundan İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve diğer ilgililer uğurladı.

AA

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika