spot_img
spot_imgspot_img
15.9 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

Uçuş görevlisi uyardı: “Uçakta musluk suyu ve sandviç tüketmek zararlı”

Seçtiklerimiz

Uçuş görevlisi bir kadın, uçakta yolcuların asla “sipariş vermemesi” gereken şeyleri paylaştı.
Yıllardır uçuş görevlisi olarak çalışan Celina Bedding, yolcuların, ne pahasına olursa olsun musluk suyundan ve uçak yemeklerinden kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Express’e konuşan uçuş görevlisi Bedding, “İster sık ​​ister ara sıra ister sezonluk uçan tüm yolcular için, şunu söylemek isterim:

‘Uçak tuvaletindeki musluktan asla su içmeyin’ uyarısında bulundu.Uçuş görevlisi, “Birçok araştırma, musluk suyundan içmenin hijyenik olmadığını gösterdi” derken yemek konusunda insanlara “olabildiğince uçak yemeklerinden uzak durmalarını” tavsiye etti.

NEDEN UÇAK YEMEKLERİ ÖNERİLMİYOR?

Bedding, uçak yemeklerinin, özellikle jambonlu, peynirli tostlar ve diğer hazır sandviçlerin muazzam miktarda tuz içerdiğini açıkladı.

Bu oran, süpermarketlerde satın aldığımız çoğu hazır yemekten daha yüksek, peki havayolları neden sıcak yemeklere ve sandviçlere bu kadar çok tuz ekliyor?

Uçuş görevlisi, “Bunun arkasındaki neden, kabin basıncı nedeniyle tat alma duyumuzun yaklaşık yüzde 30’unu kaybetmemizdir.”

“Yani havayolları için yemek hazırlayan şirketler, 40.000 fitte güzel bir tada sahip olmak için ona çok daha fazla tuz ekliyor.”

“Öyleyse bunlardan ne kadar çok kaçınabilirseniz o kadar iyi!” diyerek uyardı. Bedding, bunlar yerine salata veya meyve sipariş edebileceğini ve bol bol su içmenizi öneriyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika