spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Uçak Kazasında Arama Çalışmaları Uzatıldı

Seçtiklerimiz

Endonezya’da 189 kişinin öldüğü uçak kazasında arama çalışmaları 3 gün daha uzatıldı. Aramalarda şimdiye değin bulunan 105 cesette kimlik belirleme çalışmaları sürüyor.
 
Kalkıştan 13 dakika sonra denize çakılan ve 189 kişiyi taşıyan yolcu uçağının enkazında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Arama Kurtarma Kurumu Başkanı Muhammed Syaugi, önceliklerinin yaşamını yitiren yolcular ve karakutu olduğunu açıkladı.

Basın toplantısında konuşan Syaugi, buldukları insan kalıntılarını 105 ceset torbası içerisinde polise verdiklerini kaydetti. Bu sayının artacağını kaydeden Syaugi, yaptıkları değerlendirmeler neticesinde arama çalışmalarını 3 gün daha uzatma kararı aldıklarını vurguladı.

Perşembe günü bulunan kısmen hasar gören uçuş kayıt cihazından bilgi edinmeye çalışan uzmanlar, ikinci cihazın yerinin sinyaller aracılığıyla belirlendiğini kaydetti.

Enkazdan 50 metre uzakta olduğu belirtilen cihazın 30 metre derinde olduğu, ancak çamur ve akıntılı okyanus tabanı nedeniyle henüz bulunamadığı kaydedildi.

 
Lion Air hava yolu şirketine ait olan uçağın, kaza yapmadan önceki Bali-Cakarta uçuşunda da sorun çıkardığı, ancak pilotun arızaları gidererek yoluna devam ettiği belirtilmişti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika