spot_img
spot_imgspot_img
9.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Türsab Başkanı Ulusoy Açıklaması

Seçtiklerimiz

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan beldesinde Türsab tarafından yaptırılacak kongre ve kültür merkezinin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin, bütün sektörlerde görev yapanların donanımlarını artırması gerektiğini söyledi. 
 
Muğla’da 2011 yılında bir önceki yıla göre daha fazla turistin konuk edildiğini belirten Şahin, "Turist sayısındaki artış çok fazla anlam ifade etmiyor. Gelir düzeyi yüksek, harcama yapan turistleri bölgemize çekmemiz gerekiyor. Çıtayı daha fazla yükseltmemiz gerekiyor. Dünyanın cennetinde yaşıyoruz ve koruma kullanma dengesine dikkat etmeliyiz. Bu güzelliği daha fazla fırsata çevirmeliyiz" diye konuştu. 
 
Vali Şahin ve Ulusoy’un birlikte butona basmasıyla inşaata ilk harç döküldü. 
 
-Başaran Ulusoy- 
 
Tören sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Başaran Ulusoy, Türkiye’ye daha fazla turist gelmesi için çalıştıklarını, dünyanın en iyi tesisleri ve hizmetinin Türkiye’de olduğunu kaydetti. 
 
Yeni yasa tasarısında kaçak seyahat acentesi açmanın suç olmaktan çıkarılıp 
 
"kabahat" kapsamına alındığının hatırlatılması üzerine Ulusoy, bu öneriyi Türsab olarak kendilerinin yaptığını bildirdi. Ulusoy, bu sayede kaçak acentelerin hızlı şekilde cezalandırılabileceğini ifade etti. 
 
Avrupa’daki ekonomik krizin Türk turizmine etkisine yönelik soru üzerine Ulusoy, "İnsanlar ya sevinçten ya dertten tatile çıkar. Onun için Avrupa’daki krizin bizi fazla etkileyeceğini sanmıyorum" dedi. 
 
Turizmin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına işaret eden Ulusoy, kültür, sergi ve sanatsal alanlara ihtiyaç olduğunu kaydetti. 
 
Yaklaşık 3,5 milyon liraya mal olması beklenen kongre ve kültür merkezinde, 650 kişilik konferans salonu, 250 metrekare antre, dükkanlar, kütüphane, Türsab çalışma ofisi, kafeterya ve çok amaçlı bir salonun bulunacağı öğrenildi. 
 
Bin 544 metrekare genişliğindeki merkezin bir yıl içinde tamamlanacağı bildirildi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika