spot_img
spot_imgspot_img
13.7 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024
Array

Türkiye ve Azerbaycan, Havacılık İş Birliğini Güçlendirmek İçin CANSO Zirvesinde Buluştu

Türkiye ve Azerbaycan, CANSO Avrasya Zirvesi'nde havacılık iş birliğini güçlendirdi. Sektör liderleri, performans artırma hedefleri ve stratejik iş birliği için ortak bir anlayış oluşturmayı amaçladı.

Seçtiklerimiz

Türkiye ve Azerbaycan arasında havacılık alanında iş birliği adımları atıldı. Bakü’de düzenlenen CANSO Avrasya Zirvesi’nde gerçekleşen toplantılarda, Türkiye ve Azerbaycan arasında havacılık iş birliği ele alındı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, zirve, Orta Asya bölgesinde hava taşımacılığının performansını artırmayı hedefleyen sektör liderlerini bir araya getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Sivil Havacılık Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Yüksek ve DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Dr. Cengiz Paşaoğlu’nun katılım sağladığı toplantılarda, havacılık alanında iş birliği konuları ele alındı.

CANSO Genel Müdürü Simon Hocquard, zirvede sektör paydaşları arasındaki diyaloğun teşvik edilerek işbirlikçi çözümler ve stratejiler belirleme misyonunu vurguladı

Azeraeronavigation Hava Trafik Dairesi Müdürü Farhan Guliyev ise bu girişimin bölgesel sivil havacılığın gelişimine katkı sağlamasının önemini vurguladı. Guliyev, etkinliğin Orta Asya bölgesinde iş birliğini artırma ve etkili koordinasyonu sağlama yolunda ilk adım olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika