spot_img
spot_imgspot_img
3.7 C
İstanbul
Çarşamba, 21 Şubat 2024
Array

Türkiye’nin En Büyük Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 10. Yılında Adana’da Gerçekleşecek

TEKNOFEST, bu yıl 10. yılını Adana'da kutluyor. Selçuk Bayraktar, festivalin detaylarını paylaşarak, 20 Şubat'a kadar devam edecek başvuru tarihini duyurdu

Seçtiklerimiz

Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan TEKNOFEST, bu yıl 10. yılını Adana’da kutluyor. Selçuk Bayraktar, festivalin detaylarını paylaşarak, 20 Şubat’a kadar devam edecek başvuru tarihini duyurdu. Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram ise gençlerin bu fırsatı değerlendirmesi çağrısında bulundu. TEKNOFEST 2024, 46 ana kategori ve 117 alt kategoride düzenlenen teknoloji yarışmaları ile gençleri bir araya getirerek hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatı sunacak. Yarışmada, toplamda 55 milyon TL maddi destek ve 30 milyon TL ödül dağıtılacak.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, festivalin bu yılki ev sahibinin Adana olacağını duyurarak, “Uzaklarda arama. TEKNOFEST 2024 Adana’da” dedi. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenecek etkinlik, 2024 yılında Adana’da milyonlarca teknoloji meraklısını bir araya getirmeye hazırlanıyor. TEKNOFEST, teknolojiye ilgiyi artırmayı ve Türkiye’yi teknoloji üreten bir topluma dönüştürmeyi hedefliyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 20 ŞUBAT

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Bayram, TEKNOFEST 2024 Teknoloji Yarışmaları için başvuruların başladığını duyurdu. Bayram, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından iletilen yazıda, teknoloji yarışmaları için son başvuru tarihinin 20 Şubat 2024 olarak tespit edildiğini belirtti. ATO Başkanı Bayram, gençlerin bu fırsatı değerlendirmesi ve hayallerini gerçeğe dönüştürme şansı yakalaması için TEKNOFEST 2024’ün önemine vurgu yaptı.

TEKNOFEST 2024, 46 ana kategori ve 117 alt kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarıyla gençleri destekliyor. Etkinlik, ön eleme aşamasını geçen takımlara 55 milyon TL maddi destek ve dereceye giren takımlara 30 milyon TL ödül sunacak. Yarışmada, gençlerin ilgisini çekecek kablosuz haberleşme, blok zincir, hava savunma sistemleri, finansal teknolojiler gibi alanlarda da yarışmalar düzenlenecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika