spot_img
spot_imgspot_img
25.4 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Temmuz 2024

Türk Hava Yolları ABD’deki Varlığını Denver ile Güçlendiriyor

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları İstanbul-Denver Arasında Yeni Bir Hat Açtı

Türk Hava Yolları, İstanbul ile Denver arasında yeni bir uçuş hattı açarak ABD’deki 14. uçuş noktasını hizmete soktu. Bu yeni hat, hem yolcu sayısını artırmayı hem de havayolunun ABD’deki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor. Türk Hava Yolları, dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu olarak, bu yeni destinasyon ile küresel erişimini daha da genişletiyor.

Yeni eklenen 384. uçuş noktası olan Denver, Türk Hava Yolları’nın ABD’deki varlığını daha da derinleştiriyor. Şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki macerası 1988 yılında New York uçuşlarıyla başladı ve 1994 yılından beri doğrudan uçuşlarla devam etti. 2023 yılında açılan Detroit ve Denver hatları, bu sürecin önemli adımları olarak öne çıkıyor. Türk Hava Yolları, 6 kıtada 130 ülkeye uçuş gerçekleştirerek küresel uçuş ağını sürekli olarak genişletiyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, yaptığı açıklamada, İstanbul ve Denver arasında köprü kurmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Bolat, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki varlığımız 1980’lere kadar uzanıyor. 1988 yılında aktarmalı olarak başlayan New York uçuşlarıyla ağımıza eklediğimiz ABD’ye 1994 yılından beri doğrudan uçuyoruz. 2023 yılının sonunda açtığımız Detroit hattımızla birlikte Denver hattımız da hem yolcu sayımızı artıracak hem de ABD’deki varlığımızı derinleştirecek ve güçlendirecek” dedi.

Bolat, Türk Hava Yolları’nın dünya genelinde en fazla ülkeye uçan havayolu olma unvanını sürdürdüğünü vurguladı. Şirketin uçuş ağı 6 kıtada 130 ülkeye yayılmış durumda ve Denver, ABD’deki 14. uçuş noktası olarak bu ağın önemli bir parçası haline geldi.

Yeni uçuşun ilk seferi basın mensupları ile gerçekleştirildi. Bolat, uçuş sırasında yeni uçak siparişlerinden, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hedef yolcu sayılarına ve Türkiye’nin tanıtımına yönelik çalışmalardan bahsetti. Kabin ve kokpit ekipleri ile bir araya gelen Bolat, ekibe teşekkür ederek ödüllü öykü yazarı Canan Sancak’ın yeni kitabı ve kabin ekibinden bir üyenin doktora çalışmalarına başladığı gibi güzel haberleri de paylaştı.

Denver Havalimanı terminalinde yürürken koridorlardaki yerlilere ait resimleri incelediğini belirten Bolat, “Bizim çocukluk zamanının ‘Teksas Tommiks’ çizgi romanlarındaki ‘Kızıldereli’ kahramanlara aşinayım ama şunu düşündüm: Aslında onların dedeleri neolitik çağda ‘Taş Tepelerde’ bizim oralardaydı. Sürekli genişleyen ağımıza her geçen gün yeni destinasyonlar ekleyerek, dünyanın dört bir yanındaki insanları ve kültürleri birleştirmek olan temel misyonumuza hizmet etmenin keyfiyle ‘Tom’ ile selfi yaptım” diye ekledi

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika