spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Salı, 23 Temmuz 2024

THY Uzak Doğu’da 5 Milyonu Geçti

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları´nın en önemli pazarlarının başında gelen 22 ülkede 35 kente uçtuğu Uzak Doğu’da doluluk oranları, gelirleri,  yolcu sayıları ve kargo taşımacılığı da her geçen yıl artıyor. THY´nin yolcu doluluk oranı Uzak Doğu’da Ocak-Kasım 2018 döneminde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 2,8 puan artışla yüzde 85,9´a çıktı.

Yolcu sayısı ise yüzde 8,7 artarak 5 milyon 61 bin 304´e ulaştı. Kargo ve posta taşımacılığında ise yüzde 18,1 artışla 371 bin 434 tona çıktı. İstanbul Havalimanı´nın açılmasıyla beraber filo ve uçuş noktaları ile sefer sayıları daha da artacak olan THY, Uzak Doğu´da Endonezya´da Denpasar´a da uçuş yapacak.

 
9 AYDA 10 MİLYAR 641 MİLYON TL GELİR
 
THY’nin 9 ayda Uzak Doğu pazarında yolcu ve kargo geliri ise 10 milyar 641 milyon TL oldu. THY Uzak Doğu’da en çok Çin Halk Cumhuriyeti kentlerine uçuş yapıyor.THY’nin özellikle bu pazarda transit yolcu sayısı dikkat çekiyor.İstanbul aktarmalı olarak Uzak Doğu yolcusunu THY dünyanın birçok noktasına taşıyor.
 
THY, dünyada 4,7 milyar televizyon izleyicisine sahip olmasıyla en çok izlenen spor ligi olan ve Uzak Doğu´da da büyük izleyici kitlesi olan İngiltere Premier Ligi´nin önemli temsilcilerinden Chelsea ile yapacağı sponsorluk anlaşması ile de Uzak Doğu pazarında yolcu sayısını daha da artmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika