spot_img
spot_imgspot_img
15.5 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

THY pilotları enflasyona ilaveten yüzde 100 zam istiyor

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları ile pilotların bağlı bulunduğu Hava-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin başlamasına kısa süre kala pilot tarafı beklediği zam oranını açıkladı.

Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, TİS görüşmelerinde enflasyona ilaveten yüzde 100 zam talebinde bulunacaklarını açıkladı.

Tatlıbal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “27. dönem toplu iş sözleşmesi sürecimizi, THY AO’na talep taslağımızı göndererek başlattık.

Sizlerin 2 senedir gösterdiğiniz büyük fedakârlık ve özverinin karşılıksız kalmaması adına toplu iş sözleşmesi masasına, enflasyona ilave olarak yüzde 100 zam talebi ile oturacağız. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

THY ve Hava-İş, 2020’nin Ağustos ayında çalışan ücretlerinde 2021’in sonuna kadar yüzde 30-50 aralığında indirim yapılması konusunda anlaşmıştı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Pazar günü Habertürk televizyonunda katıldığı programda yaptığı açıklamada, ücret artışları konusunda 2022 başından önce mutabakat sağlamayı umduklarının ifade ederek, “Biz de onların hakettiği iyileştirmenin bir an önce olması kanaatindeyiz.

Bu müjdeyi sene sonu gelmeden verme niyetindeyiz… Vereceğimiz farklarla onları memnun ettirecek bir hamle yapacağız” demişti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika