spot_img
spot_imgspot_img
12.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

THY’nin Gatwick Havaalanına seferleri başladı

Seçtiklerimiz

İlk seferi gerçekleştiren Alaçatı isimli uçağın pilot kabininden Türk ve İngiliz bayrakları sallandı.

Düzenlenen törende konuşan THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sağlam, "THY, tüm dünyada 190 uçuş noktasıyla sürekli büyüyen bir havayolu şirketi" dedi.

 Alaçatı isimli Airbus 321 tipi yolcu uçağı, Gatwick Havaalanına inmesinin ardından itfaiye araçlarının karşılıklı su püskürtmesiyle oluşan "su takı" ile karşılandı. 195 kişilik uçak aprona yanaşırken, pilot kabininden Türk ve İngiliz bayrakları sallandı. Londra’dan İstanbul’a gidecek yolculara ise THY gişelerinde çeşitli hediyeler takdim edildi.

Gatwick Havaalanına düzenlenen ilk sefer nedeniyle düzenlenen törene, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Ahmet Demirok, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sezgin Sağlam, THY Londra Müdürü Necdet Şark, Gatwick Havaalanı Ticari İşler Müdürü Guy Stephenson, THY Manchester Müdürü Cengiz Türksoy ve THY İngiltere Halkla İlişkiler Danışmanı Füsun İlkay’ın yanı sıra bir dönem Manchester United forması giyen Denis Irwin ve Bryan Robson da katıldı.

Üzerinde THY logosu bulunan uçak şeklindeki pastanın kesildiği törende, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sağlam, havaalanı ticari işler müdürü Stephenson’a çini tabak ve THY uçak maketi hediye etti.

Törende konuşan Sağlam, Türk Hava Yolları’nın 2011 yılında "Avrupa’nın en iyi havayolu" seçildiğine dikkati çekerek, İngiltere’de Gatwick Havaalanı ile birlikte 5 havaalanından uçuş yaptıklarını söyledi.

Gatwick Havaalanına uçuşların başlamasıyla Londra’dan Türkiye’ye haftada 37 sefer düzenlediklerini belirten Sağlam, THY’nin tüm dünyada 190 uçuş noktasıyla sürekli büyüyen bir havayolu şirketi olduğunu kaydetti.

THY Londra Müdürü Nejdet Şark da İngiltere pazarında daha da büyümeyi hedeflediklerini belirterek, "Uçuşlarımızı giderek artıracağız. Bugün Gatwick’ten ilk uçuşumuzu İstanbul’a gerçekleştirdik. 2012 yılına yeni hat ve yeni hizmet politikalarıyla giriyoruz" diye konuştu.

Haber & Fotoğraflar: AA- Yunus KAYMAZ

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika