THY Beyrut Ofisi Müdürü Adil Hamade, “Uzun süre kapalı kaldıktan sonra bugün ofisteki ilk günümüz. Rutin çalışmalarımız eskiden olduğu gibi devam edecek” diye konuştu:
6 AY KAPALI KALDI
Suriye’nin Azez kentinde kaçırılan Lübnanlıların yakınları THY’nin Beyrut ofisi, Yunus Emre Kültür Merkezi ve Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği önünde sık sık gösteri düzenliyordu. Özellikle THY çalışanları için geçen dönem gerçekten zordu. Bu nedenle ofisi 6 ay kapalı tutarak çalışmalarımızı Refik Hariri Havaalanı’ndaki ofisten yapmak zorunda kaldık. Lübnan’a gelen Türk turist sayısının artmasını bekliyorum. Krizin çözülmesinin ardından Beyrut ofisindeki yoğun güvenlik önlemlerine de gerek kalmadı. Lübnan’daki diğer Türk kurumları için de bu geçerli…