spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

THY, Guangzhou’ya da uçuş başlatıyor

Seçtiklerimiz

THY’DEN ÇİN AÇILIMI

       

Türk Hava Yolları (THY), Pekin’e haftada beş kez düzenlediği uçak seferlerini yediye çıkarıyor. THY, Ocak 2011’de Çin’deki üçüncü noktası olacak olan Guangzhou’ya da uçuş başlatıyor.

       

Çin’in başkenti Pekin’e haftada 5 sefer düzenleyen THY, sefer sayısını artırma kararı aldı. Uçuş programı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SGHM) tarafından onaylanan THY, 22 Aralık 2010 tarihinden itibaren Pekin’e haftanın tüm günleri karşılıklı sefer düzenleyecek.

       

THY, Ocak ayı sonunda da Çin’de üçüncü noktası olan Guangzhou’ya uçuş başlatacak. Türkiye ve Çin arasında 14 Nisan 2010 tarihinde imzalanan ikili hava ulaştırma anlaşmasında belirlenen yeni uçuş noktası sefer düzenlemek için SHGM’ye yapılan başvuru onaylandı.

       

Bu çerçevede THY, İstanbul-Guangzhou hattında Salı, Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada üç gün karşılıklı sefer düzenleyecek. İstanbul’dan 21.05’te kalkan uçak ertesi gün 06:50’de Guangzhou’da olacak ve Guangzhou’dan 15:05’te kalkan uçak ertesi gün 03:05 İstanbul’da olacak.

       

Halen Çin’in Şangay kentine de haftada beş seferi bulunan THY’nin Pekin sefer artışı ve Guangzhou seferlerinin başlaması ile birlikte Çin’e gerçekleştirdiği haftalık sefer sayısı 15’e ulaşacak.

       

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika