spot_img
spot_imgspot_img
19.1 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

THY grevcileri geri dönmek istiyor

Seçtiklerimiz

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, grev kararı olduğu sürede greve katılıp işe dönmek isteyen personeli çalıştırıp çalıştırmama kararını işvereninin vereceğini dile getirerek, geçtiğimiz perşembe saat 15.00’ten sonra dönecek personeli çalıştırmama kararı aldıklarını açıklamıştı. Hamdi Topçu greve katılıp işe geri dönmek isteyenlerin yazılı istek yapması gerektiğini ifade ederken, son 10 günde 150’ye yakın personellerinin işe dönüş yaptığını duyurmuştu.

THY’de greve katılan 209 kabin görevlisi aylık uçuş programından çıkartılmıştı. THY yetkilileri greve katılanlardan perşembe günü belirtilen saate kadar işe geri dönüş için başvuruların olduğunu iddia ederken, grevdeki personelin işe başlamak için THY’na başvurmadığını savunan Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin ise “Grevde bulunan THY personeli işe başlamak için başvuruda bulunmadı. Yok, öyle bir şey. Hani bunların grevdeki personele ihtiyaçları yoktu.

El altından mesaj atıyorlar. Atılan bu mesajlar arkadaşlarımızın telefonlarında kayıtlı. Arkadaşlarımıza ‘gelin işe başlayın Hamdi Bey sizi affedecek’ diye mesaj attırıyorlar. Yok, öyle bir şey bizim arkadaşlarımız burada” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika