spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Cumartesi, 15 Haziran 2024

Uçakta Facebook Keyfi

Seçtiklerimiz

Uçak yolculuklarında telefonlarını uçuş modundan çıkarmak için sabırsızlananlar için iyi bir haber İngiltere’den geldi. British Airways (BA), 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek uygulama kapsamında iniş sonrasında uçakların duracağı ve kapıların açılacağı zamana kadar beklemeden mobil cihazların kullanılmasına izin verecek.

BA, İngilitere Sivil Havacılık İdaresi’ne yaptığı sunumda, yolcuların akıllı telefon, tablet bilgisayar veya kitap okuyucu gibi mobil cihazlarını inişten kısa bir süre kullanmalarının güvenli olduğunu gösterdi.

TÜM UÇUŞLAR İÇİN GEÇERLİ

BA, yeni uygulamanın mesajlarını kontrol etmek veya önemli bir arama yapmak için sabredemeyen yolcuların talepleri üzerine hayata geçirildiğini belirtti.

Birçok yolcuyu memnun edecek karar, dijital cihazların kullanılmasına karşı hassas olan yolcuların da tepkisine neden olabilir.

BA, 2012 başında aldığı kararla, uzun yolculuklarda kalkıştan inişe kadar yolcularına uçakta sunulan eğlence sisteminden yararlanma imkanı sunmuştu.

Uçaklarda mobil cihazları ilgilendiren karar, BA’nın İngiltere ve uluslararası uçuşlarında geçerli olacak. Benzer kararların gelecekte diğer uluslararası hava yolu şirketleri tarafından alınması bekleniyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika