spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Cumartesi, 22 Haziran 2024

THY gösterileri uçuşlarına başladı

Seçtiklerimiz

THY’nin Hamburg Temsilcisi Cemil Tezgah, 39×34 santimetre büyüklüğündeki maket uçağın yapımı için 180 saat emek harcandığını belirtti.

       

Maket uçağın 3 yıl gösteri uçuşları yapacağını ifade eden Tezgah, "THY artık günümüzde dünyanın her yerinde var. Hamburg dünyanın önemli uçuş merkezlerinden biri. Maket uçağı, çok ciddi bir çalışma. Bununla THY’nin prestij ve imaj algısı yükseltilmek istenmektedir" dedi.

       

THY’nin 80 ülkede uçuş noktasının bulunduğuna işaret eden Tezgah, "THY her ülkede olduğu gibi son yıllarda Almanya’da da yükseliş trendi içinde. Yolcu sayısı her geçen gün artıyor. THY, Avrupa’nın üçüncü başarılı havayolu şirketi seçildi" diye konuştu.

       

THY basın sözcüsü İsa Al da Hamburg Havaalanı’nın Türkiye’ye günlük uçak seferleri ile önemli bir uçuş noktası oluşturduğuna dikkati çekerek, yolcuların maket uçağın gösterisinden çok etkilendiğini söyledi. "Miniatur-Wunderland Knuffingen", sakinleri, araçları, trenleri ve havaalanı olan bir maket şehir. Knuffingen’deki maketler 1:87 ölçeğinde yapılmış bulunuyor.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika