spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

THY Genel Müdürü Kotil Mısır’da

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık Bakanlığı’nda bir araya gelen Kotil ve Massoud’a Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı da eşlik etti. Yaklaşık 1 saat süren toplantının ardında iki ülke arasında Kargo taşımacılığı konusunda anlaşma imzalandı.      

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Hussein Massoud, Mısır ve Türkiye arasındaki işbirliğinin eskilere dayandığını söyledi.

    

Devrimden sonra bu işbirliğinin farklı bir şekilde olacağını anlatan Massoud, ”Özellikle Türk halkı ve hükümeti bu durumlarda Mısır’a yardım ediyorlar. Bu yardım, iki halk ve iki hükümet arasındaki işbirliğinde etkili olacak. Aramızda işbirliği var ama biz bu işbirliğini artırmak istiyoruz. Onun için bugünkü toplantıyı yaptık” dedi.

Büyükelçi Botsalı da, ”İşbirliğini bunun ötesine götürmek ve kapsamını genişletmek hedefimiz. Mısır ve Türkiye arasında toplam 21 sefer var. Bunun 17’si yolcu 4’ü kargo seferi. Biz bunu 28 veya 30’a çekmek durumundayız. Çünkü Mısır Afrika’ya açılan bir kapı. Türkiye üzerinden de 160 ülkeye ulaşım sağlıyor. Havacılık turizm açısından da önemli. Mısır’ın ekonomisinin canlanması için bu çok önemli” şeklinde konuştu.

   

THY Genel Müdürü Temel Kotil ise Mısır Hava Yolları ile kargo taşımacılığı konusunda bir anlaşma imzaladıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

   

”Mısır Hava Yolları ile çok güzel beraber çalışıyoruz. Ortak uçuşlarımız var. Şimdi kargo da başlamış oluyor. Hep beraber THY ve Mısır Hava Yolları ile birlikte hizmet edeceğiz. Biz onlara kuzeyi açmış olacağız, onlar da bize Güney’i, Afrika’yı açmış olacaklar. Böylece iki hava yolu ciddi bir çalışma yürütecek. Büyük bir sinerji oluşacağına inanıyorum.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika