spot_img
spot_imgspot_img
7.5 C
İstanbul
Perşembe, 29 Şubat 2024

Thk Manavgat’ta 7 Bin 515 Deri Topladı

Seçtiklerimiz

Türk Hava Kurumu Manavgat Şube Başkanı Hasan Arslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbal göklerdedir” sözünü hatırlatarak, “Kurumumuz 16 Şubat 1925’te Atatürk’ün emriyle Cumhuriyetin ilanından 16 gün sonra ‘Türk Tayyare Cemiyeti’ adıyla kurulmuştur. Cemiyetin kuruluş amaçları da bizzat Atatürk tarafından,Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak, havacılığın askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal önemini anlatmak, askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak, havacılık faaliyetleri için gerekli araç ve gereçleri hazırlamak, personel yetiştirmek ve uçan bir Türk Gençliği yaratmak olarak belirlenmiştir” dedi.
 
52 PERSON İLE ÇALIŞILDI
 
Türk Hava Kurumu olarak Manavgat’ta Kurban Bayramı’nda bazı kurum ve beldelerden 22 adet resmi, 4 adet sivil araç ve 52 personel ile çalışıldığını kaydeden Arslan, şunları söyledi:
 
“Bir deri, bir su damlası’ sloganıyla 89 adet büyükbaş 2 bin 578 adet koyun, 4bin 848 adet keçi olmak üzere toplam 7 bin 515 adet kurban derisi toplandı. Bu gelirin yarısı Manavgat’ta kalacaktır. Elde ettiğimiz gelirlerin yüzde 50 si Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, yüzde 10’nu Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu ve Diyanet Vakfı’na, geri kalan yüzde 40’lık bölümünün ise Türk Hava Kurumu’na kalmaktadır. Bu gelirlerin elde edilmesinde bizleri destekleyen herkese teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika