spot_img
spot_imgspot_img
19.9 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Tasarımcılar Hazerfan’da yarıştı

Seçtiklerimiz

Yarışmalara; Türkiye, Güney Kore, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, KKTC, Pakistan ve Romanya’dan  50 takım başvurmuş ve 7’si yurt dışından olmak üzere 28 takım FFD 2011 yarışmasına katılmayı hak kazandı. Yarışma Üç kategoride yapıldı. 1.Katagori’de; Otonom uçak tasarımında,1.Romanya, 2.Hava Harp Okulu, 2.katagori’de; Orjinal Tasarım (uçak katagorisi) 1.ci olan Hava Harp okulu, 2.ci.Thy, 3.cü TOBB Üniversitesi. 3.cü Katagori’de; Modifiye’de 1.ci olan Hava Harp Okulu, 2.ci Noksel Şirketi (Nok Air), 3.cü ise Kuzey Kıbrıs Lefke Üniversitesi oldu.

Ülkemizde ilk kez uluslar arası seviyede düzenlenen FFD 2011 yarışmasında görüşlerini aldığımız  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün bu yarışmanın ilk kez yapılıyor olmasına rağmen yarışmaların çok keyifli geçtiğini dile getirdi. Seneye bu yarışmalar daha kapsamlı olacağını söyleyen Başkan Akgün,” Bu yarışmalar sayesinde gençler bu havayı teneffüs edecek ve tasarımlarını bu yarışmada sergileyerek büyük haz alacaklar”  dedi.

Ödül töreni öncesi dereceye girenler projelerinin gösteri uçuşu ve Ali İsmet Öztürk’ün hava akrobasi gösterisi protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile seyredildi.

Yarışmalara protokol olarak, Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay, Harp Akademileri Komutanı Bilgin Balanlı, Hava Eğitim Komutanı Ziya Güler, Hava Harp Okulu Komutanı İsmail Taş, Hava Harp Okulu Dekanı Ahmet Cural, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün hava kuvvetleri mensubu üyeleri, harp akedemisi mensubu üyeleri ve hava eğitim komutanlığı mensubu üyeleri  katıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika