spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

Tahran’dan Bodrum’a ilk sefer yapıldı

Seçtiklerimiz

Corendon havayollarına ait uçak ile bugün saat 14.00’te Milas Bodrum Havalimanı’na gelen 152 İranlı turisti, Prado Tour Seyahat Acentesi Genel Müdürü Ufuk Şimşek karşıladı.
 
Havalimanının dış hatlar terminalinden çıkan İranlı turistler, rahat kıyafetler içinde Bodrum sokaklarında dolaşmaya başladı.

 

10 YILDAN SONRA İLK SEFER

Bu ay haftada 1 kez, çarşamba günleri karşılıklı olarak Tahran – Bodrum, Bodrum – Tahran seferlerinin yapılacağını belirten acente yetkilisi, "Yaklaşık 10 yıldır Tahran’dan Bodrum’a sefer yoktu. Bugün bir ilki gerçekleştirdik. Önümüzdeki aydan itibaren sefer sayısını haftada 3’e çıkaracağız. Bu yıl içerisinde Bodrum’a 10 bine yakın İranlı turist gelecek. Ayrıca Antalya’ya yaptığımız operasyonla İranlı turist sayısı 45 bini bulacak. Bodrum’daki beş yıldızlı otellerde tatil yapacak İranlı turistlerin Türkiye’ye olan ilgisi çok büyük, sadece ABD’nin uyguladığı ambargo nedeni ile yaşanan sıkıntılar var.

Bu konuda sıkıntı aşılır, Türk ve İranlı üst düzey Bakanlık temsilcileri biraz daha yakınlaşma sağlarsa ülkemize ve Bodrum’a gelen İranlı turist sayısında çok önemli artışlar sağlayabiliriz" dedi. İranlı turistler otobüslerle Bodrum şehir merkezinde kalacakları otellere hareket etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika