19.2 C
İstanbul
Perşembe, 13 Mayıs 2021

SWISS IATA Travel Pass Uygulamasını Deneyecek

Haftanın Haberleri

İsviçre Uluslararası Hava Yolları (SWISS), Lufthansa Grubunda IATA tarafından geliştirilen yeni Travel Pass uygulamasını deneyen ilk havayolu olacak.

SWISS ilk havayolu olmaktır Lufthansa Grubu deneme için IATA o itibaren 22 Nisan’dan onun Zürih-Londra Heathrow rotasında yapacağız ‘ın yeni Gezi Geçiş app. Deneme, mevcut COVID-19 salgını sırasında seyahati basit ve güvenilir hale getirmenin önemli bir adımını işaret ediyor. SWISS ayrıca Mart ayının ortasından bu yana bu tür konseptleri test ediyor.

İsviçre Uluslararası Hava Yolları (SWISS), Lufthansa Grubunda, havayolu endüstrisinin çatı kuruluşu olan IATA tarafından geliştirilen yeni Travel Pass uygulamasını deneyen ilk havayolu olacak. Denemeler Nisan ayının sonundan itibaren SWISS’in Zürih-Londra Heathrow güzergahında yürütülecektir.

Yeni IATA Travel Pass uygulaması, yolcuların gidecekleri ülke için en son koronavirüsle ilgili giriş hükümlerini kontrol etmelerini sağlar. Ayrıca, COVID-19 test sonuçlarının doğrudan uygulamaya gönderilmesine de olanak tanır.

Bu sıra, yolcunun kişisel sağlıkları hakkında daha fazla bilgi vermek zorunda kalmadan havayollarına ve yetkililere ilgili giriş koşullarını karşıladığını göstermesini sağlar. Yeni uygulama aynı zamanda ilgili havaalanı prosedürlerine daha fazla hız ve verimlilik getirmelidir.

Yeni IATA Travel Pass uygulaması, en katı veri koruma gereksinimlerini karşılar. Tüm kullanıcının sağlık bilgileri uygulamada kalır: hiçbir noktada aktarılmaz veya merkezi olarak depolanmaz, bu da kullanıcının tüm kişisel verileri üzerinde tam kontrol sahibi olmasını sağlar. IATA Travel Pass, Singapur yetkilileri tarafından giriş amaçlı resmi bir sağlık belgesi olarak kabul edilmiştir.

Standardize edilmiş parametreler esas

“Biz coronavirüs salgın sırasında tekrar yapmak seyahat basit ve güvenilir için gerekli tüm çabaları destekliyoruz” SWISS CEO’su Dieter Vranckx. “IATA Travel Pass gibi dijital sağlık belgeleri, hareketlilik talebini sağlık koruma ihtiyacıyla uzlaştırmaya, müşterilerimizin yolculuklarını güvenle planlamalarını kolaylaştırmak ve bir bütün olarak seyahatte güveni yeniden tesis etmek için paha biçilmez bir katkı sağlıyor.

Dijital test ve aşılama sertifikasyonları sağlamak için uluslararası kabul görmüş ve standartlaştırılmış süreçlerle birlikte tutarlı, birleşik ve hareketliliği teşvik eden parametrelerin oluşturulmasının ve sürdürülmesinin hala gerekli olduğunu düşünüyoruz. İsviçre’nin ekonomik açıdan ülke için hayati önem taşıyan uluslararası bağlantıları korumasını sağlamanın tek yolu bu. ”

IATA Travel Pass’a ek olarak, SWISS ayrıca EU Green Pass ve CommonPass gibi diğer dijital çözümlerin kullanımını da değerlendiriyor.

Bu seçeneklerin yanı sıra, Mart ortasından beri Newark (ABD) -Zurich rotasında ve Nisan ayının başından bu yana Zürih’ten İspanya ve Portekiz’e uçuşlarda – SWISS yolcularının COVID test sonuçlarını Seyahatlerine başlamadan 12 saat öncesine kadar swiss.com web sitesini ziyaret edin.

Bu veriler daha sonra doğrulanacaktır, böylece yolcular ayrılmadan önce uçtukları ülkenin resmi giriş gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını bilebilir. Buradaki mevcut denemeler, diğer SWISS rotalarına da genişletilmelidir.

IATA Travel Pass uygulamasının ve bu dijital belge kontrollerinin kullanımı isteğe bağlıdır. SWISS yolcuları, planladıkları seyahatlerinden önce uygun bir zamanda kendilerine sunulan bu tür seçenekler hakkında bilgilendirilir.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

- PGS -spot_img

Son Dakika