spot_img
spot_imgspot_img
16.4 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Nisan 2024

Spanair, ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Seçtiklerimiz

Spanair, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan, İspanya’nın Barselona şehrine ilk uçuşuyla tarifeli seferlere başladı.
       
        Spanair’ın, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan gerçekleştirdiği ilk tarifeli uçuşu onuruna kokteyl verildi. İspanya merkezli, 2003 yılından beri Star Alliance havayolu ittifakının bir üyesi olan havayolu şirketi Spanair, 4 Mayıs 2010 tarihinden itibaren İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG) ile Barselona arasında, haftanın her günü 156 yolcu kapasiteli Airbus A320 ile yolcuların hizmetinde olacak.
       
        Törene, İSG ve Spanair üst düzey yöneticileriyle, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Joan Clos Matheu, acente temsilcileri, yerli ve yabancı basın mensupları katıldı. Barselona-İstanbul arasındaki ilk tarifeli uçuşu gerçekleştiren Spaniar uçağını İSG İtfaiyesi ”Sutakı” ile karşıladı. İlk seferi gerçekleştiren Spanair uçağıyla İstanbul’a gelen Spanair Başkanı Ferran Soriano’nun da katılımıyla konuşmalara geçildi.
       
        Spanair’ın, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Barselona’ya başlattığı seferlerin kendilerinde büyük bir memnuniyet uyandırdığını vurgulayan İSG CEO’su Gökhan Buğday, "Spanair, bayrak taşıyıcımız olan THY’den sonra Sabiha Gökçen’i tercih eden Star Alliance üyesi ikinci havayolu şirketidir. Havacılık sektöründe 1988 yılından itibaren hizmet veren Spanair’ın ana havalimanı Barselona. 37 ayrı destinasyona seferleri bulunan Spanair, Barselona’dan, İspanya’nın 9 şehrine transit imkanı
       
        sunuyor. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan haftanın her günü 156 yolcu kapasiteli Airbus A320 ile Barselona’ya sefer düzenlenmeye başladı. Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğiyle birlikte rekor bir sürede tamamlanarak, hizmete alınan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın geldiği nokta hepimiz için büyük bir gurur vesilesi olmuştur. Açıldığı günden bu yana yükselişini kesintisiz sürdüren Sabiha Gökçen Havalimanı, yeni havayolları ve yeni destinasyolar ile yoluna hız kesmeden devam ediyor" dedi.
       
        Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Spanair CEO’su Ferran Soriano ise, "Türkiye Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan çok stratejik konumda olan bir ülke. Son derece avantajlı coğrafyada yer alıyor. Bu noktada İstanbul da bir hub konumunda bulunuyor. Spanair olarak Barselona operasyonlarımız için İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı tercih etmemizde bu ekonomik ve kültürel faktörlerin etkisi büyük. Bunun yanı sıra bizi en çok etkileyen nedenlerin başında; İstanbul Sabiha Gökçen
       
        Uluslararası Havalimanı’nın modern, ferah bir alt yapıya sahip olması, yolcu dostu havalimanı olarak işlemlerin çok süratli bir şekilde yapılması, ulaşım kolaylığı ve son dönem havayollarına sunduğu hizmetler ile yakaladığı ivme olarak sıralayabiliriz. Yaptığımız bu işbirliğiyle pazardaki büyümemizi daha da arttıracağımıza inanıyoruz" diye konuştu.
       
        Soriano’nun ardından söz alan İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Joan Clos Matheu, Spanair’in atmış olduğu bu adımın iki ülke arasında iyi ilişkiler adına atılmış bir adım olduğunu vurgulayarak, Türkiye ile ticari ilişkilerin İspanya için önemli olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından program kokteylle sona erdi.               

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika