spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Nisan 2024

SpaceX, Starlink uçak hizmeti için tarih verdi

Seçtiklerimiz

Nisan ayında uçaklarda test edilmeye başlanan Starlink hizmetinde sona yaklaşıldı. Şirket, merakla beklenen uçak hizmeti için tarih verdi.

Nisan ayında uçaklarda test edilmeye başlanan Starlink hizmetinde sona yaklaşıldı. SpaceX, merakla beklenen uçak hizmeti için tarih verdi.

Uçaklarda internet deneyimi, ne yazık ki beklentileri karşılayamıyor. Uçaklarda hızlı ve kesintisiz internet hizmeti sunacaklarını belirten Starlink, Delta uçaklarında Starlink için ön testleri başarıyla tamamladıklarını duyurdu.

SpaceX, Starlink uçak hizmeti için tarih verdi

Şirketin websitesinde, “Her irtifada canl yayın, oyun, görüntülü görüşme deneyimi yaşayabileceksiniz. Starlink, her uçağa 350 Mbps’ye kadar internet sağlayarak tüm yolcuların aynı anda hızlı internete erişmesini sağlar.” ifadeler yer alıyor.

20 ms’ye kadar düşük gecikme süresiyle yolcular, görüntülü aramalar, çevrimiçi oyunlar ve diğer yüksek veri hızı gerektiren internet hizmetlerini uçaklarda kullanabilecek. Elon Musk, düşük gecikme sayesinde uçaklarda yayıncılık yapılabileceğinin de altını çizdi.

Yapılan ilk testlerde 100 Mbps hıza ulaşılan hizmet, gerçek kullanımda 350 Mbps’ye ulaşabilecek. Okyanus, kara ve kutup bölgelerini kapsayan ve dünyanın en büyük uydu takımı olan Starlink, uçuş rotalarının geçtiği yerlerde yolcuları birbirine bağlamak için konumlandırıldı.

Starlink’in düşük profilli Aero Terminali’nde yeni güvenilirlik, yedeklilik ve performans avantajları sağlayan elektronik olarak yönlendirilen faz dizili bir anten bulunuyor. Bununla birlikte Starlink uçak kiti, basitleştirilmiş tasarımı sayesinde hızlı kurulum imkanı tanıyor.

Havayolu şirketleri, bugünden itibaren uçak hizmeti için erken kayıt yaptırabilecek. Şirket, hizmetin 2023 yılında başlatılacağını duyurdu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika