spot_img
spot_imgspot_img
14.4 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

SOLOTÜRK, gençlerle buluştu

Seçtiklerimiz

Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri takımı SOLOTÜRK, “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” kapsamında düzenlenen söyleşide gençlerle buluştu.

ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’ndeki söyleşiye SOLOTÜRK pilotları Hava Pilot Binbaşı Emre Mert ve Murat Bakıcı ile SOLOTÜRK Basın ve Halkla İlişkiler Subayı, Hava Pilot Yüzbaşı Mustafa Bircan Biçer katıldı.

SOLOTÜRK ekibinin tanıtımıyla başlayan söyleşide, gösterilerde kullanılan F-16 uçaklarının özellikleriyle ilgili bilgiler paylaşıldı.

Katılımcıların en çok merak ettiği konulardan olan “G kuvveti” hakkında bilgiler veren SOLOTÜRK pilotları, dünyada yalnızca kendilerinin yapabildiği manevraları da gençlerle paylaştı.

SOLOTÜRK, ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde gençlerle buluştu

Pilotlar, video gösterimleri eşliğinde bir gösteri uçuşuna nasıl hazırlandıklarını anlatarak, pilot olmak isteyen gençlere de tavsiyelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının düzenlediği “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nde, SOLOTÜRK’ü tanıtmak amacıyla stant açıldı. Satılan ürünlerden elde edilen gelirler, şehit ve gazi personelin ailelerine yardım eden Kartal Vakfı’na bağışlandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika