spot_img
spot_imgspot_img
26.7 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

Sivil Havacılık Afrika açılımı

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali ARIDURU başkanlığında 18 Haziran 2010 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen müzakereler sonunda imzalanan anlaşmaya göre; her iki ülkenin tayin edilen havayollarının  kademeli olarak artacak şekilde haftalık 21 frekans tarifeli yolcu ve de 21 frekans kargo seferi düzenleyebilmesi hususunda karar alındı.

       

Tarifeli sefer noktaları olarak  Türkiye için Demokratik Kongo Cumhuriyet’indeki noktalar ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti için Türkiye’deki noktalar; ara ve öte nokta olarak ise Türkiye ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki noktalar belirlendi.
         
        Müzakereler sonunda her iki tarafın tayin edilen havayollarına 3. taraf dahil kod paylaşımı uçuşlar yapma hakkı tanınırken eğitim, bakım, yer hizmetleri, havaalanı işletimi gibi konularda işbirliği yapma hususunda fikir birliğine varıldı.

       

Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile imzalanan anlaşma Afrika ülkeleriyle yapılan 23’ü hava ulaştırma anlaşması olurken, Türkiye’nin dünya genelinde havacılık anlaşması yaptığı ülke sayısı da 108’e yükseldi.
         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika