spot_img
spot_imgspot_img
20.6 C
İstanbul
Cumartesi, 15 Haziran 2024

Singapur Airlines likiditesini 12.7 milyar Singapur dolarına çıkarttı

Seçtiklerimiz

Singapur Hava Yolları (SIA), 10 yıllık yeni tahvillerin özel arzı yoluyla başarılı bir şekilde 500 Milyon Singapur Doları likidite topladı.

Tahvil arz teklifi, ilk aşamada 300 milyon Singapur Doları büyüklüğünde planlandı fakat seçkin ve özel yatırımcı grublarının iştahlı ilgisinin görülmesi üzerine teklif 500 milyon Singapur Doları’na yükseltildi.

10 yıllık tahviller %3.5’luk rekabetçi bir kar payı oranına sahip olacak.DBS Bank ve United Overseas Bank işlemin ortak sorumlu yöneticileri olarak görev aldı.

Bu ihraç, şirketin likidite pozisyonunu daha da güçlendirdi ve elde edilen gelirin, mevcut kredilerin yeniden finanse edilmesi de dahil olmak üzere genel amaçlarda kullanılması planlandı.

Singapur Hava Yolları CEO’su Goh Choon Pong, “Yatırımcılarımıza, yakın zamanlarda oldukça başarılı şekilde gerçekleştirdiğimiz dönüştürülebilir tahvil ihracının ardından gerçekleşen bu tahvil ihracına da verdikleri destek için teşekkür ederiz.

Bunlar, yatırımcılarımızın Singapur Hava Yolları’nın kısa vadeli zorlukları aşma ve havayolu endüstrisinde bir lider olarak ortaya çıkma becerisine olan güçlü güvenini yansıtıyor. ” dedi.

Altı aylık finansal tabloda da belirtildiği üzere, uçak satış ve geri kiralama işlemlerinde de olumlu görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmelere ek olarak şirketimiz, likiditesini gerektiği şekilde daha da güçlendirmek için çeşitli yolları keşfetmeye devam edecektir.

2020/2021 finansal yılının başlangıcından bu yana, bugünkü ihraç da dahil olmak üzere, Singapur Hava Yolları yaklaşık olarak 12,7 milyar Singapur Doları ek likidite sağlamayı başardı.

Bu ek kaynağa, Singapur Hava Yolları’nın başarılı bedelli hisse ihracından 8,8 milyar Singapur Doları, teminatlı finansmandan 2 milyar Singapur Doları, yakın zamandaki dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla 850 milyon Singapur Doları ve yeni taahhüt edilmiş kredi hatları ile kısa vadeli teminatsız kredi yoluyla 500 milyon Singapur Doları dahildir.

Yeni kredi limitleri dahil, Singapur Hava Yolları taahhütlü kredi limitlerinde 2,1 milyar Singapur Doları’ndan fazla likiditeye erişim hakkına sahip olmaya devam edecek.

Şirket ayrıca Temmuz 2021’e kadar olan dönem için, gerekirse daha fazla likidite sağlayacak ek zorunlu dönüştürülebilir tahvilleri 6,2 milyar Singapur Doları’na kadar artırma opsiyonunu da elinde tutuyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika