spot_img
spot_imgspot_img
15.9 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

Sahte pilotun oyunu emniyette sonlandı

Seçtiklerimiz

İnternette verdiği sahte ilanlarla eşya satışı yaptığı kişilerden kapora adı altında para talep eden Abdülkadir B.’nin (19) daha önceden aynı yöntemle 110 bin liralık vurgun yapmak suçundan gözaltına alındığını ve tutuklandığını tespit edildi.

Kendisini, Leonardo Dicaprio’nun baş rolünde oynadığı "Sıkıysa yakala" (cath me if you can) filminde olduğu gibi annesi Fransız pilot olarak tanıtan Abdülkadir B.’nin paraları da kız arkadaşının hesabına yatırttığı belirlendi.

İnternetten dolandırıldığını söyleyen vatandaşların şikayeti üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro amirliği ekiplerince soruşturma başlatıldı. Sahte ilanlarla sattığı hayali mallar için kapora isteyen zanlının paraları yatırttığı hesaba ulaşan polis, hesabın sahibi H.Ç. adlı kadını gözaltına aldı. Sorgulamasında, Abdülkadir B. İle internet üzerinden tanıştığını belirten H.Ç., kendisini annesi Fransız olan pilot olarak tanıtan Aldülkadir B.’nin, hesabında sorun olduğunu belirterek kendi hesabını kullanması için ikna ettiğini aktardı. 

 
H.Ç.’nin ifadelerinin ardından polis ekipleri Abdülkadir B.’yi gözaltına aldı. Abdülkadir B.’nin daha önce de aynı yöntemle 110 bin liralık vurgun yapmak suçundan gözaltına alındığını ve tutuklandığını tespit edildi. Eminiyetteki işlemleri tamamlanan Abdülkadir B., adliyeye sevk edildi. 
 
Abdülkadir B.’nin esinlendiği annesi Fransız pilot karakterinin, bir dolandırıcının gerçek hayatının konu edildiği ‘Sıkıysa yakala’ filminde Leonardo Dicaprio tarafından canlandırılan Frank Abagnale Jr’nin hayat hiyakesiyle örtüşmesi dikkat çekti. 

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika