spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Salı, 20 Şubat 2024

Boeing, Gözen’le ortak oldu

Seçtiklerimiz

Boeing’in dünyada ilk defa kendi kurduğu simülatör merkezleri dışında İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölge’de bulunan tesisleri ‘resmi eğitim merkezi’ olarak ilan etti. Boeing’in Ticari Havacılık Servisleri Müşteri Başkanı Roei Ganzarski, Türk havacılığının son yıllarda hızla büyüdüğünü ve istikrarını sürdürdüğünü belirterek, “Eğitim konusunda yatırımlarımızı artırıyoruz. Bölgede tercihimiz ülke olarak Türkiye, ortaklık konusunda ise uzun yıllardır havacılık konusunda hizmet veren Gözen Grubu oldu. Buradan tüm bölgeye havacılık eğitimi vermeyi hedefliyoruz” dedi.
 
Simülatör sayısı artacak
 
Havayolu pilotlarına 2 Boeing 737-800 ve 2 Airbus A320 serisi toplam 4 simülatör ile hizmet veren IFTC, tüm pazarlama ve satış çalışmalarını Boeing ile birlikte gerçekleştirecek. Bu anlaşma ile IFTC’nin önümüzdeki yıllarda büyütülerek simülatör sayısının artırılması planlanıyor. Mevcut uçak tiplerinin yanı sıra yeni nesil uçakların eğitimleri de bölgedeki havayolu şirketlerine IFTC tesislerinde öğretmen pilotlar tarafından verilecek.
 
İkinci merkez Antalya’ya
 
Haziran 2012’de ikinci eğitim merkezini Antalya’ya açacak Gözen Grubu, buradaki Boeing 737-800 simülatörü ile başta SunExpress olmak üzere Türk ve bölgedeki havayollarına hizmet verecek. Antalya Serbest Bölge’de faaliyetlerine başlayacak eğitim merkezinin ilerleyen yıllarda büyütülmesi planlanıyor. Gözen Grubu tarafından 2008’de açılan merkez, kısa sürede simülatör sayısını 4’e çıkardı. Uluslararası kurallar gereği havayolu pilotları her 6 ayda bir toplam 8 saat simülatör uçuşu gerçekleştiriliyor.
 
Kompozit uçat 787 nisan ayına Türkiye’ye geliyor
 
YENİ yolcu uçağı 787 Dreamliner tanıtım amacıyla gelecek yıl nisan ayında İstanbul’a geliyor. Atatürk Havalimanı’na inecek uçak, burada Türk Hava Yolları’na tanıtılacak. Yeni nesil uzun menzilli uçak alımı konusunda çalışmalarına devam eden THY’ye Airbus A350XWB’yi, Boeing de 787’yi öneriyor.
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika