spot_img
spot_imgspot_img
28.7 C
İstanbul
Cuma, 21 Haziran 2024

Sahte pilot, ‘hostes tavlarken’ yakayı ele verdi

Seçtiklerimiz

       

Üzerinde pilot üniforması olan ve bazı hostesleri evlenme vaadiyle dolandırdığı tespit edilen sahte bir pilot 2 ay sonra yakayı ele verdi. Polisin şüphesi üzerine Atatürk Havalimanı’nda göz altına alınan D.P.T. (30) adlı sahte pilotun üzerinde Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve tüm havalimanı meydanlarında kullanılan uçak mürettebat belgesi özelliği olan farklı isimler adına düzenlenmiş üç adet sahte kimlik bulundu.

       

Atatürk Havalimanı Araştırma Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan sorguda üzerindeki üniformasıyla sahte pilotun THY kabin ve kokpit ekiplerinin olduğu ekip tahsis odası ve dinlenme odasına girerek iletişim kurduğu yaklaşık 15 hostesi inanılması güç yalanlarla dolandırdığı öğrenildi. Sahte pilotun dolandırıcılık macerası yaklaşık iki ay önce temin ettiği pilot üniforması ve sahte isimler adına hazırlanan uçuş mürettebat kartlarıyla kendisini Türk Hava Yolları’nda çalışan bir pilot olarak tanıtmasıyla başladı.

       

Özellikle hostesler ile yakın iletişim kurarak onların güvenini kazanan D.P.T adlı sahte pilotun, daha sonra ardı ardına söylediği yalanlarla hostesleri tuzağa düşürerek para koparttığı öğrenildi. Tuzağına düşürdüğü hosteslere kendisini THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdür Temel Kotil’i yakından tanıdığını söyleyen sahte pilotun kabin memurlarını "Sizi pilot yapabilirim, Uçuş hatlarınızı değiştirebilirim" gibi vaatlerle kandırdığı ortaya çıktı. Bazı hosteslerden de annesinin hasta olduğunu ileri sürerek, borç paralar aldığı belirlenen sahte pilotun daha önceden de ‘özel belgelerde sahtecilik’ suçlarından sabıkası bulunduğu belirlendi Gözaltına alınan sahte pilotun karakolda yapılan ilk sorgusun ardından Bakırköy Adliyesine sevk edildi. Bu arada dolandırılan THY kabin memurları da zanlıdan şikayetçi oldular.

       

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika