spot_img
spot_imgspot_img
18.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Pilotların grevi ülkede krize yol açtı

Seçtiklerimiz

Uçuşları hakkında sağlıklı bir bilgi alamayan birçok yolcu hava alanlarında kalırken, belirsizlikten şikayetçi oldu. Yolculardan Wasan Air India yönetimini suçlarken uçuşları hakkında kesin bir belirsizlik olduğunu ne yapacaklarını bilemediklerini dile getirdi. Diğer bir yolcu ise Air India yönetimini kendilerine uçuş hakkında bilgi vermedikleri gibi uçuş ekibi ve pilotlar gelirse ancak uçuşların başlayacağını söylediklerini dile getirdi.

 

Bu arada Air India’dan yapılan bir açıklamada yönetimin pilotlarla görüşme halinde olduğunu ve pilotların ikna edilerek normal uçuşlara en kısa zamanda başlanacağı bildirildi.

 

Hava alanlarında Air India bilet kontuarlarında yüzlerce yolcu birikirken bir çok yolcu da dünden beri hava alanlarında sabahladı. Yolculardan Tripatpal Singh bu belirsizlik ortamında asıl sıkıntıyı yolcuların çektiğini taleplerini cevaplayacak kimseyi bulamadıklarını söyledi.

 

600 Air India pilotu yönetimden talep ettiklerinin kabul edilmemesi halinde greve devam edeceklerini açıkladı. Pilotlar söz verilen maaşlarındaki artış ve çalışma durumlarının iyileştirilmesini talep ediyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika