spot_img
spot_imgspot_img
16.9 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Nisan 2024

Pilot uçuş sırasında kalp krizi geçirip öldü

Seçtiklerimiz

 ABC News’a konuşan Boise Havalimanı sözcüsü Patti Miller, United Airlines’a ait 1603 sefer sayılı uçağın Perşembe akşam saatlerinde Boise Havalimanı’na mecburi iniş yaptığını teyit etti.

ABC’nin Seattle’daki kuruluşu KOMO’ya konuşan söz konusu uçağın yolcularından biri, uçuş esnasında mürettebattan birinin hoparlörden bir anons geçerek, yolcular arasında doktor olup olmadığını sorduğunu belirtti.

Ayrıca olay anında hava trafik kontrolle irtibata geçen United mürettebatından birinin, tıbbi yardıma ihtiyacı olan ve halihazırda göğsüne kompresyon uygulanan bir adam olduğunu fakat adamın durumuna ilişkin o an için çok fazla bilgisinin olmadığını söylediği öğrenildi. Görevlinin ayrıca uçak pistine bir ambulans istediği öğrenildi.

United Airlines, yaşanan olaya ilişkin yaptığı bir açıklamada, “Boeing 737, güvenli bir şekilde piste iniş yaptı ve uçağı karşılayan sağlık görevlileri, pilotu hastaneye kaldırdılar” dedi.

United, o açıklamayı yaptığında pilotun sağlık durumuna ilişkin olarak bir açıklamada bulunmamıştı.

Fakat pilotun kaldırıldığı Saint Alphonsus isimli hastanenin sözcüsü, ABC News’a yaptığı açıklamada pilotun öldüğünü belirtti.

Cuma sabahı ABC News’a konuşan United’ın bir sözcüsü, “Çalışma arkadaşımızın dün gece öldüğünü teyit etmekten üzüntü duyuyorum” diyip, pilotun ailesine de destek dileklerini sundu.

Ölen pilotun ismi açıklanmadı.

Bu arada içinde 161 yolcu ve 6 mürettebat görevlisinin bulunduğu uçağın Seattle’a gitmek üzere Perşembe gece yarısından önce Boise Havalimanı’ndan kalkış yaptığı kaydedildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika