spot_img
spot_imgspot_img
17.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

Pilot müdürün mucize kurtuluşu

Seçtiklerimiz

Yüzerek helikopterden çıkmayı başaran pilot Özdemir, olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yaralı olarak kurtarıldı. Özdemir, askeri ambulansla Kavacık’taki Özel Medistate Hastanesi’ne getirildi. Bilincinin kısmen açık olduğu açıklanan Özdemir’in ayaklarında kırıklar bulunduğu ancak sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Aramalara mayın tarama gemisi ve corvet de katıldı

Aramalar sırasında askeri bölgede 112 Acil Servise ait bir ambulans sahilde bekletilirken aramalara bir mayın tarama gemisi ile 1200 bordo numarasıyla bir corvet katıldı. Yaklaşık iki saat süren aramaların ardından saat 18.30 sıralarında enkaza ulaşıldı. Helikopterin enkazı askeri tersane ile bir yağ fabrikası arasındaki iskelenin yaklaşık 100 metre uzağında bulundu. 100 metre derinlikteki helikopterin enkazı akıntıyla sürüklenmemesi için bir şamandıraya bağlandı. Dört cesedin de helikopterin içinde olduğu öğrenildi.

CESETLER 100 METRE DİPTEN ÇIKARILDI

Helikopterin düşüş nedeniyle ilgili araştırma başlatılırken enkazın 100 metre dipte olduğu tespit edildi. Dalgıçlar cesetleri denizin dibinden çıkardı.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika